Domácí server na Asus WL-500gP V2 - Rozšíření sítě – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Domácí server na Asus WL-500gP V2 - Rozšíření sítě – Sítě – Fórum – Programujte.comDomácí server na Asus WL-500gP V2 - Rozšíření sítě – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

mspirit0
Duch
15. 11. 2012   #1
-
0
-

Dobrý den,

mám Asus WL-500gP V2 s Oleg firmwarem a používám ho jako print server a storage server a pro připojení k internetu přes modem Huawei. Zapojení VDSL->Huawei->WAN. Tiskárna i přenosný HDD je připojený přes USB. Přistupuji k němu jak přes kabel LAN, tak přes Wifi.

Potřeboval nějak rozšířit jeho Wifi dosah. Zkusil jsem připojit do jedné LAN zásuvky Wifi router. A podařilo se mi se přes něj připojit na internet, ale už jsem se nedostal na HDD, o což mi jde především. Také jsem zkusil jen přijímat wifi signál tímto routerem a posílat jej dále (myslím, že je to mód Bridge?) - Stejný výsledek.

Nemám s tím moc zkušeností. Ale slyšel jsem, že ve větších budovách je v více wifi routerů, které jakoby rozšiřují základní síť, nevzniká tedy nová Wifi síť a přihlašuje se se stejnými přihlašovacími údaji.

Nezáleží mi na tom, jestli při tom rozšíření vznikne wifi síť s novým názvem, nebo zůstane vše stejné.

Jak tak to po sobě čtu, tak shledávám, že jsem opravu laik :-D Doufám, že mou neznalost omluvíte a podaří se vám pochopit, o co mi jde.

Předem moc díky za odpovědi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.13.188.–
yaqwsx+9
Posthunter
15. 11. 2012   #2
-
0
-

Někde máš něco špatně - mám doma obdobnou konfiguraci a další router zapojený do LAN zásuvky. Jak přistupuješ k disku? Nemáš nastavení omezení v HW firewallu na routeru?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.50.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Domaci server — založil Fero

Asus m51Va — založil jadus.

Rozšíření textboxu — založil Tase

Instalace XP - Asus eee — založil Andriel

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý