Modul lze importovat pouze z konzole – Python – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Modul lze importovat pouze z konzole – Python – Fórum – Programujte.comModul lze importovat pouze z konzole – Python – Fórum – Programujte.com

 

Zdenek444
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
24. 11. 2012   #1
-
0
-

Zdravím,

stáhnul jsem a nainstaloval modul APScheduler http://pypi.python.org/pypi/APScheduler/2.0.3. Pak jsem se snažil zprovoznit jeden příklad, ale zasekl jsem se hned na prvním řádku na něčem, s čím jsem se ještě nikdy nesetkal:

from apscheduler.scheduler import Scheduler

Když tento řádek vložím do konzole, modul se bez jakýchkoliv problémů naimportuje. Ale když naprosto stejný řádek uložím do souboru a ten pak spustím jako skript, tak modul není k nalezení (No module named scheduler) To probíhá import modulů v konzoli a import modulů po spuštění skriptu nějakým jiným způsobem, že se něco takového může stát? Víte někdo, v čem by mohla být chyba?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.157.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
24. 11. 2012   #2
-
0
-

kdo vi treba to spoustis odjinud nez kdyz mas prikazovku

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zdenek444
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
24. 11. 2012   #3
-
0
-

Hmm, to možná... Ale je to nainstalované v \lib\site-packages stejně jako ostatní moduly, tak mě nějak nenapadá, proč by ho to nemohlo narozdíl od ostatních najít... Každopádně dík za rychlou reakci

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.157.–
Zdenek444
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
2. 12. 2012   #4
-
0
-

Tak už jsem na to přišel... Skript jsem původně pojmenoval stejně jako modul, takže se snažil objekt importovat sám ze sebe, to byla základní chyba. Potom mě sice napadlo ho přejmenovat, ale to už se ve stejném adresáři vytvořil skript *.pyc s původním názvem a program se ho snažil importovat z něj. Smazání i tohoto skriptu problém vyřešilo 

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.157.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Nic nelze importovat — založil padikcz

Python, QT, modul OS — založil easy_burn

Modul socket — založil davidus

Modul VBA — založil Pavel

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý