Tisk čárových kódů – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Tisk čárových kódů – Java – Fórum – Programujte.comTisk čárových kódů – Java – Fórum – Programujte.com

 

Aleš
~ Anonymní uživatel
102 příspěvků
28. 11. 2012   #1
-
0
-

Ahoj.

Máte někdo zkušenosti s ovládáním tiskárny čárových kódů z Javy ? Četl jsem něco o tisku v javě na normální tiskárně ale předpokládám že se to bude dost výrazně lišit, protože tiskárna čárových kódů je přeci jen dost specifický zařízení. Mohl by mi někdo nastínit jak složitý/jednoduchý je tisknout čárový kódy, řekněme z programu kam uživatel zadá číslo a stiskne tlačítko pro tisk danýho čárovýho kódu? Předpokládám že ke každý tiskárně budou nějaké ovladače a možná i nějaké API přes které stačí pouze zavolat metodu print(int bytecode), což by bylo ideální ale pochybuju že to tak je. Takže pokuď s tim máte někdo zkušenosti prosim napište mi jak vám to šlo, jak těžký to bylo, kolik času vám to zabralo a v čem spočívaly největší problémy.

Stejný otázky platěj i pro čtečku čárových kódů. U ní sem četl že většinou funguje jako vstup z klávesnice takže stačí stisknout tlačítko na čtečce a výsledkem je to samý jako kdyby to uživatel zadal na num. klávesnici.

Předem díky za odpovědi :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:1c01:154:15ba:57...–
TheOndrap+2
Super člen
28. 11. 2012   #2
-
0
-

Ahoj,

pracoval jsem s tim na střední a to byla čtečka která se připojovala do seriové linky, a určitě žádnou API neměla :D Na urovni té seriové linky byla nějakým způsobem popsaná komunikace s čtečkou. A to bylo všechno .. tu kominikaci sem sbíral v Cčku (to je jedno jestli C nebo Java) a potom vyhodnocoval jestli je to např tlustá čára, nebo slabá

Dnešní zařízení který seženeš budou mít všechny nějaký ovladač, který ti zaručí dostatečnou abstrakci nad tím HW a potom záleží hlavně na tom, jaký bude ten ovladač = jak hodně ti usnadní práci s tím zařízením.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.228.209.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
Dano
~ Anonymní uživatel
101 příspěvků
28. 11. 2012   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.66.–
Aleš
~ Anonymní uživatel
102 příspěvků
28. 11. 2012   #4
-
0
-

#3 Dano
Díky, kouknu na to. Ale já nebudu tisknout čárový kód na obyčejné tiskárně, ale bohužel/bohudík na tomto http://www.zebra.com/…ries-gk.html

Proto mě zajímalo jak je to problematický. Je to na to specializovaný  hardware, a doufám že i se specializovaným softwarem. Abych vám osvětlil proč se ptám : mým úkolem je udělat databázový software na určité výrobky, a ten musí umět číst a tisknout čárové kódy. tiskárna je koupená, ale nemám k ní přístup protože je běžně v provozu. Mám jen možnost si jí vypůjčit ale na co možná nejkratší dobu. Proto vyzvídám jestli s tím někdo nemá zkušenosti, abych věděl, na jak dlouho si jí mám vypůjčit

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:1c01:154:d918:ea...–
~ Anonymní uživatel
59 příspěvků
28. 11. 2012   #5
-
0
-

Jsem si jist že 80% té aplikace napíšeš i bez toho, aniž bys to měl na stole ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.228.209.–
~ Anonymní uživatel
59 příspěvků
28. 11. 2012   #6
-
0
-

#3 Dano
to je přece uplně něco jinýho než chce taky kolega

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.228.209.–
Aleš
~ Anonymní uživatel
102 příspěvků
28. 11. 2012   #7
-
0
-

#5
Tak to netvrdim že to bez toho nezvládnu. Počítám že 95 procent aplikace napíšu bez toho. Ale pravidlo 90:10 nebo jak se tomu říká je to co mě děsí (myslím to že 90% aplikace zabere 10% času, a zbylých 10% aplikace zbylých 90% času) :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:1c01:154:d918:ea...–
~ Anonymní uživatel
59 příspěvků
28. 11. 2012   #8
-
0
-

#7 Aleš
Heh :) souhlas .. na těch stránkách opravdu mají nějakou APInu mno .. uvidíš, nestahoval sem to

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.228.209.–
kuto0
Newbie
29. 11. 2012   #9
-
0
-

Delal jsem s tiskarnama Tec a Zebra. Ty Zebry jen prumyslovy 105S a Z4000. Tec i Zebra maji vlastni ASCII jazyk (Zebra ZPL), ktery se jim posila primo na port nebo pres jejich ovladac. Nebo existujou softwary, kde si etikety namalujes vizualne a dokazou tisknout na ruzny carovy tiskarny, ktery tisknou etikety podle dat v databazich. Nemyslim si ze to das uspesne dohromady bez pristupu k ty tiskarne. Ja si s ni hral nekolik dni, nez zacla delat to co chci :) Jak jsi spravne poznamenal, neni to jako pripojit beznou tiskarnu a proste zmacknout "Print".

Ty klavesnicovy ctecky nepouzivam, v nasem provozu jsou nepouzitelny. Pises ze se vetsinou fungujou pres tu klavesnici. Tak nektery ano, jen ty nejjednodussi. Ja pouzivam offline dovkove ctecky Denso s vlastni inteligenci a softwarem. Ty se pak prinesou k PC a je nekolik ruznych cest jak to tam prenest. Pouzil jsem soft vyrobce, ktery zavolam ze sveho programu a on mi vytvori soubor na disku z dat v te ctecce, ktery si pak otevru a zpracuju.

Kdybys potreboval neco konkretniho, napis na tkubr(at)seznam.cz

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.230.–
Aleš
~ Anonymní uživatel
102 příspěvků
30. 11. 2012   #10
-
0
-

#9 kuto
Díky moc. Email si schovám a až se na to vrhnu tak bych ti kdyžtak napsal kdybych se v něčem fakt zaseknul. Zatim dělám věci okolo, ten tisk je jen část programu na kterou se chystám přes vánoce, protože to bude možnost si tu tiskárnu půjčit :)

Takže ještě jednou, díky všem za rady :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.175.206.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Čtečka čárových kódů — založil watchick

Tisk — založil TuroLog

Tisk — založil bernie

Tisk — založil sire

Tisk — založil Zavi

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý