Programování Flash u 32UC3A0512 – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programování Flash u 32UC3A0512 – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comProgramování Flash u 32UC3A0512 – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
30. 12. 2012   #1
-
0
-

Dobrý den,

Které rozhraní (SPI, USART, USB...) použít pro naprogramování paměti programu u 32UC3A0512 (Atmel)? Do datasheetu jsem se díval. Možná jsem to (opakovaně) přehlédl.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
30. 12. 2012   #2
-
0
-

minimalne to ma ten atmeli DFU bootloader.. (k tomu maj nastroj FLIP) - vypadal ze jde pouzit pres usb... ale kdo vi jak to facha

jo a pres jtag to musi jit naprogramovat tez

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.92.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
30. 12. 2012   #3
-
0
-

přes USB bych musel mít ovladače, na CD co byl s EVK1100 nejsou. Přes JTAG to údajně chodí, ale znamená to koupit AVR ONE! za cca 15 000,-Kč. Ještě jsem se díval do podporovaných součástek u programátoru PRESTO, který mám. Ten to dělá přes SPI. Údajně ho podporuje, tak to na začátku ledna zkusím.

Překvapuje mne, že u 8-bitových AVR Atmel nešetří podrobnostmi a u 32-bitových je těchto informací málo a jsou roztroušené všude možně  

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Řešení
2. 1. 2013   #4
-
0
-
Vyřešeno Nejlepší odpověď

Přes USB:
Je třeba nainstalovat FLIP (aktuálně je ver.  3.4.7)  http://www.atmel.com/tools/FLIP.aspx

Ovladače se musí instalovat ručně, zadat jejich umístění. Nacházejí se v adresáři ve kterém je instalován Flip: C:\Program Files\Atmel\Flip 3.4.7\usb

Doporučují použít Atmel Studio 6. Jeho download vyžaduje registraci do sekce myAtmel. Pozor na to,jaký mail použijete - na seznam.cz mi potvrzovací mail nedorazil, na firemní to šlo bez potíží.

Z příkazové řádky spustit utilitu  batchisp. její použití je popsáno v http://www.atmel.com/Images/doc7745.pdf kap. 7.4.2

Pozn.
Přeloženo z odpovědi od TP Atmelu.
Ovládání z příkazové řádky s hromadou parametrů je šílený   
Zatím se mi povedlo takto vymazat paměť programu.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
21. 1. 2013   #5
-
0
-

Podle vyjádření ASIX to jde s programátorem Presto udělat přes JTAG. 

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Flash — založil Anonymní uživatel

Flash — založil zonda

Flash - diakritika — založil Roman

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý