Stalý začátečník – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Stalý začátečník – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comStalý začátečník – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
13. 1. 2013   #1
-
0
-

Ahoj, chtěl bych se naučit programovat mikročipy. Nestačí mi jen blikání ledky, chtěl bych něco víc, ale nevím, kde mám hledat nějaké studijní materiály, potřbeova bych něco, kde se to probírá důkladně a pomalu. Nevíte o něčem? Ještě bych rád podotkl, že zatím progrmauji v Javě a C se učím "za běhu".

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.162.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
13. 1. 2013   #2
-
0
-

tak blikani ledkou je zacatek... pak se pokracuje blikanim zapomoci casovace a preruseni...

pak pohasinani a rozsvecovani.... (todle zalezi na cipu - muze umet primo nejaky rezim citace + prubezne zmeny hodnot) ...

a najednou mas spoustu studovaji jen s blikajici ledkou

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.35.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
13. 1. 2013   #3
-
0
-

Na jednočipech jsem se naučil při řešení konkrétních úloh - přímo ostré aplikace, žádná cvičení. Jediná literatura, co jsem měl, byl datasheet obsahující instr. sadu.

Po blikání ledkama si zkus udělat komunikaci jednočip - PC. Jak nastavit UART, jak odeslat jeden znak a pak i sekvenci znaků. Některé jednočipy mají IIC a SPI. Tam si můžeš pohrát např. s komunikací se sériovými EEPROM.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
21. 1. 2013   #4
-
0
-

#2 KIIV
Moc dík za odpovědi, a jak lze udělat to stmívání? Nevíš náhodou o nějakém návodu? Nějak nemůžu nic vygooglit :(

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.162.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
21. 1. 2013   #5
-
0
-

#4 Martin
PWM ... napriklad

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.35.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Martin
~ Anonymní uživatel
1600 příspěvků
5. 3. 2013   #6
-
0
-

#1 Martin
Ahoj, určitě nechci rozumovat, nejsem žádný profík v programování mikrokontrolérů, ale před časem jsem si pořídil tuto knihu (resp. vyšly 4 díly) "Moderní učebnice programování mikrokontrolérů PIC". Osobně si myslím, že je velmi srozumitelně napsaná. Taky zmíním tento web http://www.mikroe.com, když zmiňuješ C. Já si trochu hraji s VB a mikrobasic pro PIC mi je hodně blízký. Třeba tě to taky osloví.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.250.103.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

C++ - začátečník — založil Diccon

Začátečník — založil Otis

C++ a začátečník — založil Mr.Boss3D

Zacatecnik — založil sa54d

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý