String to hex ebo Byte()"string" – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

String to hex ebo Byte()"string" – .NET – Fórum – Programujte.comString to hex ebo Byte()"string" – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Roman Uherek
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
22. 1. 2013   #1
-
0
-

Ahoj,

snažim se dnes už skoro půl dne dopátrat k tomu jak ze stringu dostat jen čisla, nebo popřipadě max. písmena, tedy abych to upřesnil, potřebuju z textu (jen přiklad) "Ahoj" dostat 02547854, nebo připadně HEX A1F455C4.
Mým prvním nápadem bylo převést text rovnou na HEX, ale to se mi za celé dopoledne nepovedlo, dopátral jsem se nakonec k řešení, kdy jsem z textu udělal Byte() a z toho pak vypreparoval string "24124847....", ale zase neůžu přijít na to, jestli jde tohle zase převést na Byte() a zpět původní string.

Prosím Vás o radu, jestli je něco z toho "možné", připadně, jak by jste to řešili vy. Jde v podstaté o to, že na začátku mám XML soubor, ale ten potřebuju k transportu převést na něco jako ten string z Byte(), max. by šel ještě HEX.

Děkuji za reakce

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.102.144.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 28 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý