G Chrome a bold text přes CSS – CSS – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

G Chrome a bold text přes CSS – CSS – Fórum – Programujte.comG Chrome a bold text přes CSS – CSS – Fórum – Programujte.com

 

Doomista+1
Stálý člen
3. 2. 2013   #1
-
0
-

Ahoj,

na webovkách gid.xf.cz mám trochu problém s nadpisama oddílů (LOG ENTRY, SHOUTBOARD, atd.). Jsou nadefinovány  pomocí divu s parametrem class a css stylu. Ten má nadefinováno: font: bold 20px. V IE to samozřejmě funguje, ale Chrome to nějak neumí zobrazit (a předpokládám, že když ne chrome, tak ani mozzila a opera). Pravděpodobně to půjde opravit pomocí rozdělení stylování na font-width: bold, ale o to mi nejde. Spíš by mě zajímalo, jestli nevíte, proč to chrome neakceptuje a jaké další základní příkazy nedává (už jsem se setkal se špatnou interpretací vzdáleností marginu a paddingu a taky nemožností přímo stylovat tag hr.

díky za příspěvky

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.176.–
Na vše stačí iostream...
jakubk
~ Redaktor
+4
Posthunter
3. 2. 2013   #2
-
+1
-
Zajímavé

#1 Doomista
Ahoj,
v Chrome ti to nejde, protože narozdíl od IE přesněji dodržuje standard - pokud použiješ zápis zkrácený zápis font, musíš v něm deklarovat font-size a font-family, tyto jediné dvě části jsou povinné, viz http://www.w3.org/…1/fonts.html#…

Takže tím odpadává druhá část otázky, které další základní věci Chrome nepodporuje - ze základů podporuje samozřejmě všechno a díky frekvenci se kterou vycházejí nové verze podporuje i věci, kterých se IE dočká až za dlouho:)

Chrome margin a padding interpretuje správně (pokud s nimi máš problém, zkus je na začátku css vynulovat pomocí *{margin:0;padding:0} a tag hr jde taky stylovat bez problémů:)

Jediné s čím má Chrome dle mých zkušeností problémy a ve všech ostatních prohlížečích to funguje krásně, je renderování "netradičních" fontů, i těch z Google WebFonts, ale to je zase jiná kapitola:)
 

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.246.197.–
Doomista+1
Stálý člen
3. 2. 2013   #3
-
0
-

EDIT: ona to bude kompletně záležitost css3, protože IE10 a opera dělá bohužel to samé co chrome. A popravdě, ještě před půl rokem se napříkad barva tagu hr v chrome nedala dát přímo, na netu je spousta návodů jak to obejít pomocí nadefinování pouze spodní části obrysu (border), což mi přijde jako dost neefektivní, podobně jako tohle ohledně fontu co ve w3 zavedli. asi to bude chtít novou příručku.

#2 jakubk

díky za tip ohledně margin a padding, nikdy by mě nenapadlo nulovat, až příště podobný problém budu řešit, zkusím to. ona chyba mohla ale taky vycházet celkově z toho, že oba prohlížeče (srovnávám IE8 a chrome, protože IE9 jsem nikdy neměl a IE10 má jen krátce) mají naprosto odlišnou interpretací takových údajů, jako je kraj obrazovky (viz nastavení borderu tagu body)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.176.–
Na vše stačí iostream...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Problém CSS u Google Chrome — založil Wilfreed

CSS pre Chrome a Operu — založil Anonym

CSS - Text sharp — založil Cashis

C# Text přes 3D hru. — založil LukAss741

Problém CSS DIV + text — založil Anonym

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý