Jakou zvolit technologii? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jakou zvolit technologii? – Offtopic – Fórum – Programujte.comJakou zvolit technologii? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
20. 2. 2013   #1
-
0
-

Potřebuji vytvořit aplikaci pro správu osobních výkonů. Mám od výrobce krokoměru program, který z něj umí vyčíst data (statistiky počtu kroků) a uložit je do souboru. Nyní bych potřeboval vytvořit aplikaci, která tato data bude uchovávat (v databázi?) a na základě nich generovat statistiku a grafy. Jedná se pouze o jednoho uživatele.

Lze říci, že poprvé se chystám vyvíjet aplikaci bez nějakého specifického požadavku (výkon, speciální chování) a jde mi o jednoduchost a rychlost vývoje. Jakou zvolit technologii? Uvažoval jsem o lokální aplikaci, která uloží data do databáze a následné zobrazení v prohlížeči za pomoci PHP. Nebo existuje nějaký pěkný framework na vykreslování grafů pro desktopovou aplikaci?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.55.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
20. 2. 2013   #2
-
0
-

#1 yaqwsx
Jestli to bereš jako praktický úkol v rámci výuky programování, tak budiž, jinak bych ale asi nedělal to, co je už hotové a nechal bych to na Excelu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.233.–
yaqwsx+9
Posthunter
21. 2. 2013   #3
-
0
-

Výstupem by měla být aplikace pro koncového uživatele. Několik známých používá krokoměry Silva, které měly možnost propojení s počítačem a následné nahrání dat na jejich web, kde člověk mohl sledovat své statistiky.

Bohužel před Vánoci společnost oznámila, že tuto službu ruší a nabízí  výměnu krokoměrů za nižší model bez této funce s určitou kompenzací. Jelikož však neexistuje jiný podobně fungující produkt, zkusil jsem společnosti napsat, jestli by neuvolnila dokumentaci k tomu, jak krokoměr s počítačem komunikuje. Byla velmi vstřícná a v podstatě vše mi poskytla. Rád bych tedy nyní vytvořil obdobu jejich služby, avšak pouze pro jednoho uživatele.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.36.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
mjseven0
Návštěvník
22. 2. 2013   #4
-
0
-

Pokud potřebuješ klasickou desktop aplikaci, PHP do toho netahej.
Data bych uchovával buď rovnou v nějakém text. soubour (csv, xml,..), nebo bych použil nějakou embedded databázi (SQLite, Firebird emb., Access,...)
GUI udělal v Delphi, .NET (C#, VB), Lazarus, Python,.... to je jedno, jde to ve všem.
A nebo to pak postav jako webový server, který budeš provozovat a tam uplatni PHP.
-- 
Pokud dodáš konkrétnější podklady, jsem schopný ti to napsat, případně poradit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.235.–
yaqwsx+9
Posthunter
24. 2. 2013   #5
-
0
-

Díky za nabídku, ale myslím, že to zvládnu sám. Skutečně jsem jen chtěl poradit nějakou vhodnou technolgii, se kterou by vývoj šel "jako po másle"

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.35.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý