Programovaní aplikací – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programovaní aplikací – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgramovaní aplikací – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Phoer
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
19. 3. 2013   #1
-
0
-

Přeju všem krasný večer.

Už delší dobu uvažuji , že by jsem začal s programovaním aplikací.

Ještě dříve jsem se naučil a krátkou dobu pracoval v HTML/CSS a PHP a potom jsem si dál otázku "proč se to učím,když mě to nebaví?"

Zamyšlel jsem se o programovaní aplikací , říkal jsem si "to bude ONO !" ale největší problem byl vtom , že jsem si nedal rady a nevěděl jsem jak mam začít.

A proto píšu pravě zde a prosím o vaší rádu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.222.224.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
20. 3. 2013   #2
-
0
-

Ahoj,

aplikaci je mnoho druhu co bezi na nekolika platformach. Je vhodne si vybrat jednu platformu, jeden jazyk a zacit (pozdeji se naucis dalsi). Pokud chces uzivat Windows, tak C# (C sharp) a Visual Studio Express (IDE) je idealni zaklad. Pro Linux jako nejvhodnejsi vidim Python a jako IDE (Eclipse PyDev, Sublime Text, Vim+pluginy). Pro Mac moc neporadim, ale snad Objective C a jako IDE pouzit textmate. Jeste muzes pouzit multiplatformni jazyk Java, ktery je velice rozsireny a ma asi nejvetsi komunitu (tahne sebou spousty mytu). Zacit s C/C++ (spis C a pak az C++) muzes take, nicmene to neni nejvhodnejsi cesta pro vetsinu lidi (je narocnejsi spravovat pamet, pouzivat pointery, template v C++ sam nez kdyz to resi jazyk).

Pro zacatky i do budoucna doporucuji sledovat blogy velice zdatnych lidi jako je Pavel Tisnovsky (root.cz, fedora.cz) a mnoha dalsich (zalezi na odvetvi aplikaci co chces programovat, spousta lidi se zameruje cilene na urcity druh jako herni vyvoj, vyvoj pro big data, atd).

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a02:598:7001:101:e2db:55...–
Ericsko+3
Stálý člen
20. 3. 2013   #3
-
0
-

Dovolim si upriamit pohlad aj na webaplikacie, aplikacie beziace v okne prehliadaca.

Je ovela jednoduchsie nastavit si vyvojove prostredie aj testovat. 

HTML5 a Javascript je jedina potreba, existuje spusta prikladov, kniznic, a hlavne ma tento pristup velku buducnost pre jeho multiplatformnost, multiuser a realtime environment a mnoho ineho.

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.197.170.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
21. 3. 2013   #4
-
0
-

#2 nobody
TextMate jako IDE pro Objective-C?    Co třeba Xcode?

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.238.43.–
nobody
~ Anonymní uživatel
22 příspěvků
23. 3. 2013   #5
-
0
-

#4 Nefaritus
Proc Xcode? Neznam jej. Vlastne Mac jde hodne mimo me. Ale budu rad, kdyz objasnis jeho vyhody. Klidne navrhni dalsi IDE.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.10.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
23. 3. 2013   #6
-
0
-

#5 nobody
Xcode, protože to je (hodně povedené) IDE pro Objective-C přímo od Applu...TextMate je editor, ne IDE.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.238.43.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý