Ahoj,
mam maly dotazek ohledne "s-bitu."
Kdyz si vytvorim sh script jako root, priradim mu "chmod u+s" porad se mi spousti pod "moji identitou."
Abych mel stejna prava k souboru jako jeho vlastnik, musim si vytvorit program v C ktery zavola dany shell script. Program v C prelozim, nastavim mu vlastnika "root" a pridam s-bit.
Proc nemohu spoustet primo sh script (jako KOUDIS s pravy jako root) a musim ho volat skrze "jiny" program?
Koudis
TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu



Nahlásit jako SPAM
IP: 78.128.194.–
Návštěvník
Zjistit počet nových příspěvků
































