Má cenu učit se framework? – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Má cenu učit se framework? – PHP – Fórum – Programujte.comMá cenu učit se framework? – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Akimi Keita0
Návštěvník
27. 3. 2013   #1
-
0
-

Už dlouho jsem ignoroval dneska už hotové (pouze slovo - frameworky nejsou hotové nikdy) frameworky, stejně jako jsem kdysi ignoroval OOP. Jenže stejně jsem se přesunul na frontu OOP, a nejen proto bych se chtěl naučit jeden z PHP frameworků.

Už dříve jsem nadtím uvažoval, ale když tak vidím nepřehledný quickstart Nette, přechází mě chuť. A není to jen o quickstartu. Při čistém PHP si prostě sednu a napíšu si program, který potřebuji, ale v Nette se odradí dlouhé tvoření prezenterů či modelů, a po hodině psaní se na obrazovku stejně nic nevykreslí, a máme jen program, který by nám měl "ulehčit práci".

Slyšel jsem, že Nette je dokonce i rychlejší než čisté PHP. Ale vážně to stojí za to kvůli těm několika milisekund? Myslím, že pokud bych se měl naučit framework, tak až poté co si budu jist, že budu pracovat v týmu, není to tak? Frameworky jsou z velké části stavěny na to, aby dobře rozdělili práci mezi programátory a webdesignéry. Jenže když si stránku naprogramuju a nakóduji sám, nemá to smysl.

Kdybych žádal o práci, očekával bych, že po mě budou chtít znalost některého z frameworků, jako je Zend, Nette, atd... (vlastně je mi teprve čtrnáct, takže myslím, že to stejně ještě chvíli potrvá) Ale obejdu se do té doby bez frameworku?

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.59.150.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
27. 3. 2013   #2
-
0
-

#1 Akimi Keita
Určitě to cenu má... Opravdu to ulehčí práci. Je pravda, že se to učí o něco pomaleji, ale po zvládnutí základů budeš tvořit velmi rychle a efektivně. Třeba Nette je opravdu super a za hodinu psaní v Nette si schopný napsat celou "jednodušší" aplikaci (např. blog, apod.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
ench0
Stálý člen
27. 3. 2013   #3
-
0
-

Zaujala mě poslední část tvého dotazu. 

Kdybych žádal o práci, očekával bych, že po mě budou chtít znalost některého z frameworků, jako je Zend, Nette, atd... (vlastně je mi teprve čtrnáct, takže myslím, že to stejně ještě chvíli potrvá) Ale obejdu se do té doby bez frameworku?

Když se nad tím zamyslíš, tak přeci vždy má smysl se učit něco, co ti může pomoci získat práci. A více znalostí znamená více možností.

A co se týče toho, zda se do té doby bez FW obejdeš? ANO, obejdeš. Ale proč si život komplikovat? ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.13.114.–
I programování je pudová záležitost. Buď to pude, nebo to nepude
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
27. 3. 2013   #4
-
0
-

#1 Akimi Keita
Tuto otázku jsem si pokládal dva roky. Vždycky jsem se zasekl a řekl si, jdu na to, bude to potřeba. Ejhle, nebylo. Osobně jsem v tom nenašel žádné kouzlo a nikterak si mě objektový přístup nezískal, čímž neříkám, že nemá výhody. Každopádně není to jenom o tom, že najednou budeš používat připravený framework (ať už kterýkoliv) někoho jiného. Všechny frameworky, které si vyjmenoval jsou postavené na objektovém přístupu, což je to, co musíš vstřebat. 

Není to taková sranda, při použití objektů musíš přemýšlet úplně jinak, než při psaní klasicky procedurálně navrženého programu. 

Já jsem nakonec otázku řešit nemusel, protože jsem profesně zapadl do úplně jiného sektoru a zajímám se především o návrh aplikací a int. stránek, jejich ovladatelnost a webdesign. 

Myslím si, že máš věk, kde by si měl zatím zdokonalovat své dosavadní znalosti a s objekty se tak i tak setkáš, pokud to s programováním myslíš vážně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
27. 3. 2013   #5
-
0
-

#1 Akimi Keita
Ještě bych doplnil, že dle mého osobního názoru stojí za to si Nette nebo Zend nastudovat. Čeká je dlouhá a úspěšná budoucnost. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Akimi Keita0
Návštěvník
27. 3. 2013   #6
-
0
-

Asi jsem se špatně vyjádřil. Objektově orientované programování zvládám v pohodě, a klasické procedurální používám už jen velmi minimálně. Objektový přístup teď vlastně používám u všech svých aplikacích, jen teď ze všech stran narážím na připomínky typu: "S frameworkem by's už to měl", nebo "Přes framework to jde jednodušeji".

Ale mě připadá, že použít nějaký framework je ještě těžší než klasický čistý objektový přístup. Zvlášť když jejich struktrura je postavená na nových pravidlech jako jsou například metody v prezenterech: render<view>, atd...

Jediné, co mě na Nette přitahuje je šablonovací systém, debugger a rychlost, a to mi přijde jako malá odměna za další rok učení.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.59.150.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
28. 3. 2013   #7
-
0
-

#6 Akimi Keita
Pokud již objektově orientované programování zvládáš, budou po tobě ve všech zaměstnáních vyžadovat použití frameworku. Ne kvůli trendu, že je to teď IN a mluví se o tom, ale kvůli tvým kolegům. Takže bych doporučoval pomalu na Nette najíždět. Co se týče šablonovacího systému, je geniální a debugger taky. Nette nabízí samozřejmě více výhod, má v sobě formuláře, nutí dodržovat bezpečnost a je intuitivní. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
Akimi Keita0
Návštěvník
28. 3. 2013   #8
-
0
-

Děkuji. Rozhodl jsem se, že to Nette zkusím, ikdyž to za týden stejně nejspíš vzdám, podle toho jak vypadá dokumentace. Nejspíš se to budu učit pokus/omyl, je to lepší než jet podle quickstartu, kdyžtak fórum snad poradí. Takže ještě jednou děkuju.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.59.150.–
null_while
~ Moderátor
+6
Věrný člen
28. 3. 2013   #9
-
0
-

#8 Akimi Keita
Tak hodně štěstí a pevné nervy! :) 

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.16.103.–
WEBNIA.cz - tvorba webových stránek
TomasUL0
Newbie
28. 3. 2013   #10
-
0
-

#8 Akimi Keita
Ahoj, povím ti to tak, asi rok jsem přemýšlel o frameworku a před půl rokem jsem začal pracovat s Nette. Ze začátku je to veliké trápení, jelikož si musíš vše osvojit. Z práce jsem zvyklý psát dotazy přímo v SQL, což v Nette jde taky, ale spíš se využívá skládání. Další problém byl s dokumentací a návodem, jelikož mi přijde, že se tam občas nedovím vše, co potřebuji - nebo jsem v tom neuměl hledat. A pár dalších věcí. Nyní si to nemohu vynachválit. Myslím, že se mi díky Nette povedlo zefektivnit práci, zpřehlednit kód, atd. Zkus se tím trápit tak měsíc a pak uvidíš, zda ti to něco přineslo.

P.S.: Nevím v čem píšeš kódy (notepad, PSPad....), mě se k Nette osvědčilo Eclipse v kombinaci s SVN -> píšeme projekt v teamu 3 lidí :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.112.–
Ericsko+3
Stálý člen
31. 3. 2013   #11
-
0
-

Odporucam mrknut sa radsej na Yii. Rychlost ucenia ma podstatne vyssiu, povedal by som, ze pri porovnani oboch frameworkov vychadza podstatne lepsie ako Nette.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.240.–
lamarck
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
3. 4. 2013   #12
-
0
-

a co si myslite o codigniter?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.104.–
Ericsko+3
Stálý člen
3. 4. 2013   #13
-
0
-

CI je fajn, ale presiel som od neho k Yii

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.34.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 43 hostů

Podobná vlákna

Ma to cenu? — založil DeathHumanCZ

Webdeveloping-má to cenu ? — založil Gobik

Kniha za přijatelnou cenu — založil Shampoo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý