#4 Ivo Vorek
No, jelikož se to předpokládám má vše počítat v tom jednochipu, tak bych to asi moc nesložitil a zkusil bych nejprve udělat nějaké jednoduché filtrování signálu, například pomocí klouzavého průměrování, které by signál trochu vyhladilo od různých nahodilostí, ale zachovalo užitečné informace (je potřeba zjistit asi metodou pokus omyl, jaké nastavení bude vhodné).
Následně by se mi jako nejjednodušší jevilo sledovat 1. derivaci signálu, ve které by se přechod Q-R-S měl docela pěkně projevit a měl by být dobře odlišitelný od P a T vlny.
No a když bych měl tohle hotové, tak bych se asi kouknul na data a zkusil jednoduchý detekční mechanismus, který by hledal v signálu posloupnost několika kladných a následně záporných derivací větší než nějaká experimentálně nalezená hodnota, která by měla být vidět z toho průběhu 1. derivace. To se dá udělat například tak, že se vyrobí ukázkový signál, kde se pak jednotlivé vzorky násobí s naměřeným signálem (pomocí klouzavého okna) a sčítají se (taková variace na Fourierovu detekci). V nějakém okamžiku, až ukázkový signál bude hodně podobný naměřenému, tak by měl součet vyletět do nějakých velkých čísel (opět nutno experimentálně ověřit jaká čísla z toho polezou).