Responzivnost prvků – CSS – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Responzivnost prvků – CSS – Fórum – Programujte.comResponzivnost prvků – CSS – Fórum – Programujte.com

 

reverse nitram
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
21. 4. 2013   #1
-
0
-

Dobrý den,

	#option
	{
	 	left:20%;
	 	top:40%;
	 	position:absolute;
		width:35%;
		height:35%;
		background-color: green;
	}

jak je z kódu vidět, tak option se velikostně přizpůsobuje šírce a výšce prohlížeče. To mi celkem vyhovuje, ale chtěl jsem mít tento option kulatý(border-radius), ale nevím jakou hodnotu tam dát, protože okno má proměnou šířku. Zkoušel jsem nastavit 35% ale je to takový divný elipso-obdelník.

Dá se to nějak pořešit aby to bylo vždu kulaté nebo u nastavování přes procenta nejde? Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.71.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
22. 4. 2013   #2
-
0
-

javascriptem

35% znamena, ze vodorovny ramecek pouzije 35% sirky pro radius a horizontalni zase 35% vysky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.84.207.–
reverse nitram
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
22. 4. 2013   #3
-
0
-

#2 peter
ok. nějaká nápovědka jak na to?? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.29.9.–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
23. 4. 2013   #4
-
0
-

javascriptem. Co na tom potrebujes dal napovidat? Google to jisti. Zjistis si sirku prvku, vysku prvku, vyberes mensi z rozmeru a z neho vypocitas procenta na px a pro radius nastavis obe hodnoty v px obe stejne. Pak bude tvar kruznice a ne elipsa. To snad v js umi napsat kazdy.

Kdezto ted to dela to, ze pro hoorni oblouk pouzije sirka * 35%, pri 1000px je to 350px a pro 100px vysku je bocni oblouk 35px. Povazoval bych to za normalni chovani. Mozna v css3 jde nastavit typ oblouku kruh, kde si to sam prepocita, jak jsem popsal postup pro js. Opet bych te odkazal na google. Ja to nepouzivam, takto.

Nebo tam napevno nastav v css px. To bych udelal ja. Treba 15px radius.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.84.207.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý