DIV v jiném tvaru než obdelník – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

DIV v jiném tvaru než obdelník – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.comDIV v jiném tvaru než obdelník – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com

 

pinky0
Duch
9. 5. 2013   #1
-
0
-

Zdravím všechny programátory,

řeším problém, kdy mám DIV ve tvaru obdelníku a ten bych potřeboval rozděli na dva trojúhelníky (třeba z horního levého rohu na spodní pravý..). Tyto dva trojúhlelníky vyplní místo mého DIVu. Když zajedu myší na jeden trojúhelník, chtěl bych aby mě odkazoval <a rel="nofollow" href="jeden_odkaz".. a když zajedu na druhý trojúhledník, tak aby mě odkazoval na <a rel="nofollow" href="druhy_odkaz".. . Jediné řešní mě napadlo rozdělit tento DIV na několik menších divů vždy dva nad sebou a postupně vytvořit schodiště z jednoho rohu do druhého, ale je to takové hodně hodně kostrbaté. Nic jiného mě nenapadlo ani při použití jquery....

Díky za rady..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.66.–
jakubk
~ Redaktor
+4
Posthunter
9. 5. 2013   #2
-
0
-

#1 pinky
Ahoj,

můžeš zapojit trochu matematiky a použít JavaScript/jQuery. Představ si, že máš čtverec o velikosti 100x100 (u obdélníku to bude fungovat podobně, ale nechci ti to hned celé prozradit:)) rozdělený úhlopříčkou z levého horního rohu do pravého dolního na dva trojúhelníky. Uvnitř tohohle čtverce (divu) můžeš pomocí JS zachytávat událost onmousemove.

A jak zjistím, jestli je myš v jednom trojúhelníku nebo v tom druhém? Pokud je X souřadnice větší než Y, je myš v "pravém" trojúhelníku.

Pokud by úhlopříčka šla obráceně, tedy z pravého horního do levého dolního rohu, byla by kontrola trošku jiná - v "levém" trojúhelníku by kurzor byl, pokud by byl součet obou souřadnic menší než 100.

Zkus si to nakreslit na papír a uvidíš, že je to snadné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
peter
~ Anonymní uživatel
4002 příspěvků
10. 5. 2013   #3
-
0
-

Prakticky je uplne jedno, zda pouzijes 1px prouzky nebo vyplnis trojuhelnik ctverci. Pocet by mohl byt stejny.

Html umi image map, tag MAP. Nejspis si to prehlidl pri praci s jakpsatweb.cz

http://www.jakpsatweb.cz/…obrazky.html#map

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.84.207.–
pinky0
Duch
10. 5. 2013   #4
-
0
-

#3 peter
Díky moc, to jsem přesně potřeboval!

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.180.176.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý