Import .3ds to C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Import .3ds to C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.comImport .3ds to C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

lukas.balaz0
Super člen
10. 5. 2013   #1
-
0
-

Potreboval by som nejako importovať model .3ds do C++. Do tejto veci sa skoro vôbec nerozumiem. Robím samostatne s C++ a s 3ds max a teraz by som to potreboval nejako spojiť. Už googlim dosť dlho (asi 2 týždne) a nič som nemohol nájsť. Ide o to, aby sa s tým dali robiť jednoduché hry (nezáleží, či to bude cez OpenGL alebo niečo iné)

Prosím mohli by ste mi poradiť čo je na to vhodné a prípadne dať aj nejaké linky, aby som to vedel používať ??

Dik 

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.239.242.–
yaqwsx+9
Posthunter
10. 5. 2013   #2
-
0
-

Zadal jsem 3 kouzelná slůvka do Googlu a vypadlo mi na třetím odkazu: http://c3ds.sourceforge.net/

Jinak pro zobrazení budeš muset použít OpenGL nebo Direc3D, případně pokud si chceš vyhrát, můžeš si zkusit napsat vlastní SW renderer. Pokud chceš ale skutečně tvořit hry, zvolil bych úplně jiný přístup - cesta, kterou se chceš vydat je dlouhá a strastiplná. Podívej se raději po nějakém hotovém enginu a v něm začni tvořit hry.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.56.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
lukas.balaz0
Super člen
10. 5. 2013   #3
-
0
-

#2 yaqwsx
Keď už hovoríš o tých enginoch, poznáš nejaký dobrý, na ktorom sa dá urobiť ľubovolná hra? Lebo hry vytvorené napr. v CryEngine alebo v UDK sú všetky o tom istom. Ja by som potreboval niečo, kde by som používal pár funkcií na pohyb, rotáciu, parentov a iné základné veci a pomocou toho by sa dalo niečo urobiť. Ďakujem že niečo pohľadáš.    (dosť možné, že to čo si mi poslal, je to, čo hladám, mne to vždy chvíľu trvá)

PS: aké 3 "kúzelné slovíčka" si zadal ?? S googlom mi to veľmi nejde, to je samostatná kapitola, čo sa musím na počítači ešte naučiť (a je to rovnocenné s učením sa C++ alebo 3ds max).  

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.239.242.–
yaqwsx+9
Posthunter
10. 5. 2013   #4
-
0
-

#3 lukas.balaz
"3ds into C++" byla ta kouzelná slůvka. V enginech se příliš nevyznám, ale na to co popisuješ by pro tebe mohl být vhodný Unity. Jsem líný to konkrténě hledat, ale mrkni na wiki ceske-hry.cz. Mají tam o tomto článek a obecně spoustu rad pro začátečníky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.39.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
lukas.balaz0
Super člen
13. 5. 2013   #5
-
0
-

#4 yaqwsx


V hladaní na internete som naozaj slabý (tiež nechápem ako to je možné). Už hodinu prehladávam ceske-hry.cz a ja tam žiadny článok ani diskuziu o tom nevidím. Mohol by si mi poslať link ?? Dik

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.215.106.–
yaqwsx+9
Posthunter
13. 5. 2013   #6
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.36.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
lukas.balaz0
Super člen
13. 5. 2013   #7
-
0
-

Možno to vyzerá naozaj hlúpo, ale ja by som na to asi isto sám neprišiel. Diki :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.215.106.–
Kenvelo+2
Super člen
23. 5. 2013   #8
-
0
-

#7 lukas.bala#7 lukas.balaz

Myslím, že 3ds má Export (teda aspoň Cinema 4d to má. určitě nebude problém stáhnout plugin na exporty) do (x., fbx a dalších souboru) které po nahrání otevřeš v C++  a jak zmiňuje yaqws rozhodně je lepší už používat hotový engine ;) BTW : CryEngine se dá stáhnout ale aby si mohl hry šířit musíš si zakoupit licenci... 

 

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.10.–
Díky bohu, že počítače vymysleli muži. Kdyby to byly ženy, tak binární soustavu reprezentují jedničky, nuly a "možná"
yaqwsx+9
Posthunter
24. 5. 2013   #9
-
0
-

#8 Kenvelo
"které po nahrání otevřeš v C++" - a to jako jak? Libovolný formát "otevřeš" v C++; jen k němu musíš napsat parser a vymyslet si, jak ho budeš v paměti reprezentovat a jak s ním budeš dále pracovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.49.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
lukas.balaz0
Super člen
25. 5. 2013   #10
-
0
-

#8 Kenvelo
Viem, že Cry Engine sa dá stiahnuť a už som s ním chvíľu aj robil, ale len ak si uvedomíš, že v menu máš príkaz "Run game" a ak ho spustíš budeš v hre ako človek z Crysis 1, vieš že všetky hry na CE sa budú navzájom podobať. A jednine programovanie má úplnú volnosť, hoci je o to ťakšie.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.215.106.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

3ds — založil Datlik

Vytvoření 3ds — založil Vojta

Načítání 3ds — založil Beb_42

3DS max renderování — založil Patoš

3ds max 2012 — založil dodo

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý