Programování.. – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programování.. – Java – Fórum – Programujte.comProgramování.. – Java – Fórum – Programujte.com

 

Fliper0
Duch
2. 6. 2013   #1
-
0
-

Čau, tento článek je nejspíš ve špatné sekci, tak se za to předem omlouvám.. O programování toho moc nevím, ale chtěl bych se to naučit.. chtěl bych pokročit až do takového stádia, abych uměl naprogramovat například hru.. a tak bych vás chtěl požádat, jestli by jste mi nemohli dát tipy, kde by bylo dobré začít, v jakém programu.. atd..  

díky za přečtení mé prosby, doufám že mi někdo pomůže :D 

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.153.10.–
sleepy0
Stálý člen
3. 6. 2013   #2
-
+1
-
Zajímavé

Ku hram vedie nie prave najkratsia cesta. Zacni tym ze si zosenies nejku peknu knihu o programovani. Ked budes oboznameny so zakladmi programovacieho jazyka. Mozes zacat na nete hladat tutoriali a ucit sa pouzivat rozne kniznice. Taktiez padne na uzitok vediet co to o algoritmizacii a datovych strukturach. Citaj zdrojove kody druhych, aby si si osvojil dobre programovacie navyky (s tym mam este stale poroblem aj ja, casom pochopis preco, hlavne ked kod narastie do vacsich rozmerov). Tak isto je vhodne dostatocne dobre zvladat matematiku. A samozrejme pis a skusaj co to robi. A program, to je uplne jedno, zdrojak napises aj v notepade, dolezite je mat kompilator pre dany jazyk. Ale stiahni si nejake IDE s automatickym doplnanim kodu a popup napovedou (nieco ako eclipse, netbeans, visual studia a neviem co vsetko). Jo ale to asi nebude tvoj problem, je treba vedeit po anglicky tak aby si dokazal citat s porozumenim prevazne odborne texty.

Nahlásit jako SPAM
IP: 158.195.204.–
TheOndrap+2
Super člen
3. 6. 2013   #3
-
0
-

#2 sleepy
Přesně tak.

Samozřejmě se dá "opatřit" knížky jako "programování dokonalých her v Java" atd. kde v podstatě asi najdeš postupy, jak ty věci udělat.

Nicméně jak správně podotknul Sleepy, když se budeš držet toho co napsal on, tak se naučíš (dříve nebo později, podle toho kolik tomu dáš času) opravdu programovat a posune tě to dál, budeš mít kvalitní základy na kterých se dá stavět. Když tedko hnedko začneš dělat podle nějakého návodu hru, tak dřív nebo později narazíš.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.250.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
Fliper0
Duch
3. 6. 2013   #4
-
0
-

Jo, díky moc... V září jdu studovat obor mechanik elektrotechnik, a říkali, že nás tam budou učit i programovat v nějakých jazycích či co... přesně si to nepamatuji, chtěl jsem jenom zábavu na prázdniny :D.. a nechtěl jsem jít zrovna do hry.. ale do něčeho menšího, lehčího ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.153.10.–
Fliper0
Duch
3. 6. 2013   #5
-
0
-

Ono stejně, já osobně mám jeden velký problém.. strašně nerad čtu :D takže se do toho nejspíš pustím i bez těch knih, několikrát narazím, informace postupně dohledám a pak se uvidí jak dál.. buď zjistím že to bez toho opravdu nejde, a nebo tím nějak prolezu (jsem nepoučitelný)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.153.10.–
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
3. 6. 2013   #6
-
+1
-
Zajímavé
Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.60.–
Fliper0
Duch
3. 6. 2013   #7
-
0
-

#6 RomanZ
Díky moc, už studuju ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.153.10.–
Flowy0
Věrný člen
3. 6. 2013   #8
-
0
-

#3 TheOndrap
na tych praktickych ukazkach sice coskoro narazi ale ak ma dostatocne presvedcenie (aby sa na to nevysral po prvom probleme) tak to je celkom efektivny sposob ucenia (ale potrebuje par ludi ktory ho nasmeruju co si ma zrovna precitat aby vyriesil dany problem) ... urcite sa lepsie uci na prikladoch v praxi ako z nejakeho hello world (aj ked toto je tiez celkom dobry sposob ucenia ale je to strasne nezazivne)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.99.207.–
https://github.com/Flowy
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

C# - programovani — založil Siembra

Programovani za FO — založil abcdefg

Programování her — založil Michalek

Programovani C++ — založil jonny

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý