C++ a MySQL – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C++ a MySQL – C / C++ – Fórum – Programujte.comC++ a MySQL – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené.
Kenvelo+2
Super člen
7. 6. 2013   #1
-
0
-

Zdravím chtěl bych se zeptat dá se MySQL použít jako spojení mezi více programy ? Něco na způsob intranetu. Nahrávání a stahování dat, forum atd ? V SQL začínám nebo je lepší způsob spojení mezi více programy ? 

Díky za odpověď :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.225.–
Díky bohu, že počítače vymysleli muži. Kdyby to byly ženy, tak binární soustavu reprezentují jedničky, nuly a "možná"
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
7. 6. 2013   #2
-
+1
-
Zajímavé

na prenos dat ne, na forum se hodi (pokud forem nemyslis chat) a bude mit frontend v nejakem php+html ci, kteremkoliv dalsim server side jazyku

nicmene na spojeni vice stejnych programu se hodi primo sockety (at uz udp pro posilani zprav na vsechny najednou nebo tcp na "stabilni" propojeni (to se ale obvykle dela pres server)  a udp multicasty zase neprojdou pres hranice site (obvykle))

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Kenvelo+2
Super člen
7. 6. 2013   #3
-
0
-

#2 KIIV
Ano tak sem to myslel přes server :) Server mám chtěl bych trošku rozšířit své znalosti v c++  proto mě napadlo vytvořit takový program. Přímo program mi nedělá starosti ale to spojení nějak nevím jak začít ;) Předpokládám, že budu asi potřebovat appach nebo něco takového ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.225.–
Díky bohu, že počítače vymysleli muži. Kdyby to byly ženy, tak binární soustavu reprezentují jedničky, nuly a "možná"
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
7. 6. 2013   #4
-
+1
-
Zajímavé

#3 Kenvelo
zalezi hlavne na ucelu... na chat klidne muzes nainstalovat treba IRC server a pak zkusit naimplementovat ten protokol podle RFC...

na forum staci opravdu jen browser a webserver s nejakym cgi nebo php.....

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Kenvelo+2
Super člen
7. 6. 2013   #5
-
0
-

#4 KIIV
Účel programu měl by umět nahrát soubor na server a z jiného pc by měl jít stáhnout. Pak forum chat to asi být ani nemusí. Budu trošku skromnější ;) Tohle by mi jako základ stačil...   

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.225.–
Díky bohu, že počítače vymysleli muži. Kdyby to byly ženy, tak binární soustavu reprezentují jedničky, nuly a "možná"
Kenvelo+2
Super člen
7. 6. 2013   #6
-
0
-

#4 KIIV
Spíš mě zajímá to spojení se serverem ;) nějak nevím jak na to :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.225.–
Díky bohu, že počítače vymysleli muži. Kdyby to byly ženy, tak binární soustavu reprezentují jedničky, nuly a "možná"
7. 6. 2013   #7
-
+1
-
Zajímavé

k soketům doporučuji (sám jsem se to podle toho učil)

http://www.builder.cz/…-c--156186cz   a navazující   http://www.root.cz/clanky/sokety-a-c-mnozina-soketu/

soubor bych asi rozdělil na menší části a ty poslal s použitím TCP/IP.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Kenvelo+2
Super člen
7. 6. 2013   #8
-
0
-

#7 hlucheucho
Děkuji můžu asi dát za vyřešené ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.225.–
Díky bohu, že počítače vymysleli muži. Kdyby to byly ženy, tak binární soustavu reprezentují jedničky, nuly a "možná"
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 11 hostů

Podobná vlákna

C a mysql — založil manor

Mysql.h — založil Zelenáč

QT a MySQL — založil fnenks

C++ a MySql — založil ondra

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý