Vzdálenost mezi prvočíselnými páry – Matematika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vzdálenost mezi prvočíselnými páry – Matematika – Fórum – Programujte.comVzdálenost mezi prvočíselnými páry – Matematika – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
Doomista+1
Stálý člen
22. 6. 2013   #1
-
0
-

Ahoj, nedávno jsem trochu experimentoval s prvočísly a především prvočíselnými páry a na základě analýzy poměrně velkého vzorku prvočísel (2-71mil.) jsem zjistil, že vzdálenosti mezi prvními čísly z prvočíselných párů, které jdou po sobě, jsou vždy násobkem šestky (Vyjma prvočíselných párů 3,5 a 5,7, kde je vzdálenost 2). Dokáže mi někdo nějak polopaticky vysvětlit proč zrovna násobek šestky? díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.176.–
Na vše stačí iostream...
nergal+1
Návštěvník
22. 6. 2013   #2
-
0
-

vzdialenosť nemôže byť nepárne číslo lebo by to číslo nebolo párne čiže by nebolo prvočíslo. vzdialenosť nemôže byť iba násobok 2 a nie 3 lebo by bolo delitelné jedno z potencionálych prvočísel z prvoČísleného páru deliteľné 3 a to je v podstate odpoveď

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.148.–
viem že neviem čo viem
Doomista+1
Stálý člen
22. 6. 2013   #3
-
0
-

#2 nergal
promiň, ale nepochopil jsem tě. vzdáleností jsem myslel rozdíl čísel n a m, přičemž mám pár n,n+2 a m,m+2, a mezi tímto párem se nevyskytuje žádný jiný pár (v zásadě i tak by byla vzdálenost násobek šestky). třeba 5,7 a 11,13 od sebe mají vzdálenost 6

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.176.–
Na vše stačí iostream...
Řešení
nergal+1
Návštěvník
22. 6. 2013   #4
-
+1
-
Zajímavé
Vyřešeno Nejlepší odpověď

ok skúsim to inak,

n aj m sú prvočísla a n+2 a m+2 sú prvočísla.

vieme že okrem prvočísla 2 ak pričítame k prvočíslu nepárne číslo tak vznikne kladné čislo čo je deliteľné dvoma ergo nieje prvočíslo preto rozdiel dvoch prvočísel musí byť deliteľný 2.

ďalej vieme že jedno z celých čísel n,n+1,n+2 je deliteľné 3 v prípade že vieme že čislo n a n+2 sú prvočísla potom niesú tak deliteľné 3 je n+1 a n+4 ... 

tak si napíšeme ktoré sú nedeliteľné 3: n , n+2, n+3,n+5,n+6 .. => n + 3*x alebo n+2 + 3*x, kde x je kladné číslo

keď spojíme tieto dve vedomosti(prvočíslo nieje deliteľné ani dvoma ani troma okrem čísel 2 a 3) výjde nám  že musíme zobrať len kladné x. teda: n+6*x, n+2+6*x sú jediné potencionálne prvočíselné páry...

jednoduchšie to už vysvetliť neviem

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.186.–
viem že neviem čo viem
Doomista+1
Stálý člen
23. 6. 2013   #5
-
0
-

#4 nergal
jo takhle jsi to myslel. jak člověk nepřichází do kontaktu se slovenštinou, tak mi uniklo pár slov :) už to chápu, díky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.176.–
Na vše stačí iostream...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý