ServiceLoader a jeho možné využití – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ServiceLoader a jeho možné využití – Java – Fórum – Programujte.comServiceLoader a jeho možné využití – Java – Fórum – Programujte.com

 

lukber0
Newbie
10. 7. 2013   #1
-
0
-

Ahoj, nedávno jsem narazil na třídu java.util.ServiceLoader<S>. Napadlo mě, že by se dobře dala využít jako prostředek k implementaci "zásuvných pluginů" aplikací a tak jsem si chtěl něco takového vyzkoušet. Chtěl jsem naprogramovat něco takového:

1) vytvořím interface HelloService, který bude mít jednu metodu public String getHelloMessage()

2) samotný program načte přes ServiceLoader všechny implementace rozhraní z 1) a všechny zprávy vypíše do konzole

3) zásuvné moduly bude možné do aplikace přidávat nakopírováním jaru (implementujícího interface z 1) ) do adresáře lib umístěného ve stejném adresáři jako samotná aplikace

takže jsem v eclipse udělal to, že jsem si vytvořil tři projekty: a) HelloServiceAPI b) HelloServiceApl c) HelloLukasImpl a nemůžu přijít na to, jak nastavit závislosti HelloServiceApl a HelloLukasImpl projektů na HelloServiceAPI tak, aby mi při exportu HelloServiceApl dávala JAR z HelloServiceAPI do externího adresáře s názvem "lib".

Při exportu HelloServiceApl jsem sice nastavil Copy required libraries into sub-folder next to the generated JAR ale to mi to strká do adresáře HelloServiceApl_lib a já bych chtěl aby se adresář jmenoval jen lib.

Pak také nevím jak mám nastavit závislost tak, aby HelloServiceApl a HelloLukasImpl používaly při běhu stejný jar API.

Nemáte někdo nějaký nápad?

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.250.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Je to možné? — založil Jiří

Využití frameworku? — založil tazatel

Využití procesoru — založil Franceq

Jak je to možné? — založil Matěj Andrle

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý