Jaký jazyk je moderní? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jaký jazyk je moderní? – Offtopic – Fórum – Programujte.comJaký jazyk je moderní? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

tazatel
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
22. 7. 2013   #1
-
0
-

Ahojte,

ve světě IT už se pohybuju nějakou dobu, takže mám takový všeobecný přehled :) Chtěl bych se naučit programovat více než umím :-D chtěl bych se jednomu jazyku věnovat na 100%, ale nevím který zvolit. Mám přehled o všech jazycích, vím zhruba plusy i mínusy k těm nejběžnějším: c++, java, c#, php, asp.net.....

Nicméně nevím, který zvolit. Je mě jedno jestli desktopové aplikace nebo web. Spíš mě zajímá, který jazyk má do budoucna největší perspektivitu? kdyby jste se teď začínali učit nějaký jazyk, který by to byl?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
tazatel
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
22. 7. 2013   #2
-
0
-

ještě jsem zapomněl dodat otáku: myslíte si, že je moderní c++? neob už je postupně vytlačován ..... ? má cenu se ho učit?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
22. 7. 2013   #3
-
0
-

C++ je moderni... hlavne ten novy standard c++11 to posunul hodne dopredu.

Jinak to, jaky jazyk se clovek ma ucit se hodne odviji od toho, co v nem chce programovat.

Zadny jazyk neni vhodny na vse.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.32.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
tazatel
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
22. 7. 2013   #4
-
0
-

tak pokud se nepletu, tak z dlouhodobého hlediska c++ bude stále existovat, protože tu není žádný jiný tak silný jazyk který by ho nahradil? nebo se pletu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
23. 7. 2013   #5
-
0
-

zase jde o to co v nem chces delat... cim bliz k hardware tim vic se budes priblizovat C/C++ ... pokud budes chtit mit velkou kontrolu (a taky velkou odpovednost) v praci s pameti tak taky nepujdes do javy... s velkym mnozstvim dat je java neoptimalizovatelna - v C/C++ to muzes zvladnout naprogramovat tak, aby se pro kazdy prvek nemusela zahazovat cela cache procesoru a cekat stovky cyklu procesoru nez se nacte nova... (java totiz vzdy pracuje s referencema a data sou rozhazeny vsudemozne)

proste C++ tady bude jeste hodne dlouho, taky se vyviji a vznikaji tam zajimave konstrukce... ale pokud chces neco splacat hodne rychle tak to neni uplne idealni jazyk... na lepeni kodu jsou tu jiny.. java nebo scriptovaci jazyky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
23. 7. 2013   #6
-
0
-

Moje osobní zkušenost - když si mám vybrat, jakému dalšímu jazyku/technologii se budu věnovat, postupuji následovně. Pokud se chci učit kvůli budoucímu zaměstnání, procházím inzeráty s nabídkou práce a koukám, po čem je největší poptávka, ideálně v mém okolí a u dobrých firem nebo za dobré peníze. Jestli najdu dvacet inzerátů poptávajících JAVA a jeden Delphi, tak se vrhnu na JAVA. Znám sice borce, co dělá v Oxygene (dříve se to jmenovalo Chrome, je to objektový Pascal pro .NET), asi ho to baví, jenže k čemu mu ta obskurní znalost bude, až bude chtít změnit zaměstnání? Když má člověk pracovat v týmu, musí ovládat to co zbytek týmu, jinak nezapadne. Na druhou stranu, pokud hledám jazyk sám pro sebe a své koníčky, tak napřed vím, co má být výsledkem a hledám jazyk, jakým toho co nejlíp dosáhnu. Například: mám telefon nebo tablet s Androidem a chci si pro něj napsat vlastní program, tak začnu hledat jak se to dělá. To mne dovede k vývojovým nástrojům a jazykům, které budu potřebovat. Z nich si vyberu to, co je zadarmo, je k tomu nejvíc návodů, půjde mi v tom práce nejlíp od ruky atd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.60.–
TheOndrap+2
Super člen
23. 7. 2013   #7
-
0
-

možná zkus kouknout po Pythonu ..

ale myslím že KAŽDÝ programátor by měl umět v C/C++ ... nebo alespoň nějaký obsáhlejší kurz .. jde o to co psal KIIV, je to poměrně nízkoúrovnový jazyk a chtě / nechtě tě naučí jak to v počítači chodí. Tohle ti podle mě dovolí v budoucnu psát kvalitnější a optimálnější aplikace. Proč to píšu a co je můj názor - Spoustu "Javistů od narození"  má syndrom "s kladivem na komára"

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.250.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
troll
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
24. 7. 2013   #8
-
0
-

já bych se rozhodně učil c# a javu, a pro web bych šel do aps.net

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.74.–
Println
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
24. 7. 2013   #9
-
0
-

#7 TheOndrap
'S kladivom na komára' - aspoň máš istotu, že toho komára trafíš   

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.167.34.–
Println
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
24. 7. 2013   #10
-
0
-

#8 troll
Myslíš že Java pre web nič nemá?

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.167.34.–
TheOndrap+2
Super člen
24. 7. 2013   #11
-
0
-

#8 troll
C# a Java mi příjde jako nešťastná kombinace .. to je učení se dvou koncepčně dost podobných jazyků

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.250.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
26. 7. 2013   #12
-
0
-

#11 TheOndrap
C# a Java jsou sice podobné, ale umět obojí nemusí být zbytečné. Při hledání zaměstnání je lepší být univerzální a umět od všeho aspoň trochu, pak si člověk může vybrat z širší nabídky. A jsou projekty, které se převádějí z jednoho jazyka do druhého (Java -> C# nebo C# -> Java) a pak je znalost obojího k nezaplacení.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.60.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Jaký jazyk? — založil kvoky

Jaký programovací jazyk? — založil djow

Jaký programovací jazyk — založil liborb

Jaký kompilátor na jazyk C — založil micha407474

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý