C/C++ Atmel - Referencem dokumentace ? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C/C++ Atmel - Referencem dokumentace ? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comC/C++ Atmel - Referencem dokumentace ? – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

EpicTor
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
26. 7. 2013   #1
-
0
-

Dobrý den.

Začal jsem programovat mikroprocesor v C/C++, ani jeden jazyk z toho mě nesmrdí kromě assembleru do toho už vážně nemam sebemenší důvod jít, vážně nevidím důvod proč psát metrové nepřehledné zápisy když to jde psát sofistikovanější cestou. Mam základní znalosti co jsem si tak našel na internetu, už jsem si zkusil blikající diodu a další věcičky. 

Co mě ale zarazilo je že nemohu vůbec najít žádnou dokumentaci API funkcí. Třeba jako je MSDN tam si najdu zkrátka cokoliv. Když něco programuju na desktopu tak jednoduše napíšu do googlu "C++ get directory msdn" a jsem doma. Narozdíl od jednočipu (s kterým zrovna dělám) Attiny32A, na který teda obecně nemůžu nic vygooglit.

Třeba se stále snažím zjistit zda je možné z analogového portu nastavit na výstup volitelné napětí (samozřejmně s limity technologie) 0 - 5 V. 

V datasheetu nic moc neni až nějaké technologické informace.

Můžete mě někdo prosím poradit kde mam čerpat informace, dokumentaci, či nějaké návody.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.160.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 7. 2013   #2
-
0
-

"API" je navod k procesoru.... popis registru, jejich fukce, ...  win-avr pak jen poskytuje hlavickovy soubory a kompilator..  v hlavickovych souborech jsou makra, ktery mapujou registry na "nazvy", obvykle naprosto stejne jako je to v navodu procesoru (a nejen mapovani registru))

samozrejme avr-gcc je trosku odlisny od normalniho gcc... vse je ale jen kvuli omezeni platformy na ktere to bezi...

pak jsou jeste navody primo ke kompilatoru - jak se co da delat... pristupovat k programovy pameti, zkompilovat do ni predpripravene retezce, preruseni, sleep modes, delay, (prevazne se stejne da vycist z include directory).....

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
27. 7. 2013   #3
-
+1
-
Zajímavé

zkus najít ASF - Atmel Software Framework. Dále si projdi ukázkové příklady a Application notes. Ale na tu ATTINY toho moc nepotřebuješ, v podstatě z datasheetu nastudovat jak co funguje, co do kterého registru zapsat. Atmel Studio je zcela intuitivní IDE. Na stránkách Atmelu najdeš k němu Get Started Guide, dá se začít prakticky z ničeho jen na základě zkušeností s jakýmkoliv IDE.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Dokumentace — založil j1rka

Dokumentace — založil z_moravec

Dokumentace ke kodu — založil Jirka

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý