PICkit2 - problém s naprogramováním – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

PICkit2 - problém s naprogramováním – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comPICkit2 - problém s naprogramováním – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
30. 7. 2013   #1
-
0
-

Zdravím. Dneska jsem si koupil PICkit2 a k němu PIC16F628. Nainstaloval jsem si PICkit2 v2.50, do PICkitu stahnul OS. Pak jsem připojil ICSP k MCU podle tohoto "schéma": http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/Pic_icsp.jpg/600px-Pic_icsp.jpg

Stáhnul jsem si program přímo pro tenhle tenhle PIC a při programování mi vyskočila hláška "Programming failed at Program Memory address 0x000000". Takhle mi to udělalo několikrát za sebou. Můžete mi prosím někdo poradit, co může být špatně? Předem díky za odpovědi

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
30. 7. 2013   #2
-
0
-

nemas treba nejaky nastaveni ze cilova deska ma vlastni napajeni? (v tom pripade ma?)

povedlo se ti to nekdy naprogramovat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.35.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
30. 7. 2013   #3
-
0
-

#2 KIIV
Programátor mám teprve ode dneška a v PICkit2 dělám úplně poprvé. Ještě se mi v něm nepovedlo naprogramovat žádný MCU. Kdysi jsem programoval PIC16F84 s programátorem, který jsem si vyrobil doma. Nemám ani žádný vývojový kit. Mám pouze ten PICkit2 a ICSP je připojený k MCU v nepájivém poli bez nějakých rezistorů nebo kondíku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
30. 7. 2013   #4
-
0
-

#3 wieszak
to bych opravdu dukladne procital, co se da pri tom programovani nastavit

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.35.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
30. 7. 2013   #5
-
0
-

Navíc... když kliknu v TOOLS > Check Communication, tak se mi zobrazí hláška "PICkit2 found and connected. [Parts in this family are not auto-detected.]" Dělá mi to i u PIC16F628 i u PIC16F84A. I přes to, že to vyberu manuálně, importuji HEX pro příslušný MCU a kliknu Write, tak vyskakuje pořád ta chyba. Už jsem i u VDD PICkit2 zaškrtnul volbu "On" a nastavil 5,0V. Přemýšlím, zda nejsou ještě tyhle MCU, po těchto "pokusech", mrtvé.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
30. 7. 2013   #6
-
0
-

mimochodem to vypisuje az pri verifikaci? nemas nejde zapnuty code protect a tak? jses si naprosto jist zapojenim? co aspon nejaky drobny kondenzator do napajeni (decoupling/bypass kondenzator)? klidne par nano?

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.35.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
30. 7. 2013   #7
-
0
-

#6 KIIV
Code Protect i Data Protect mám vypnuty. Chyba mi vyskakuje při zapisování i při verifikaci. Čtení a mazání funguje normálně. Před chvilkou jsem v PICkitu otevřel "Programmer > PICkit 2 Programmer-To-Go..." a přes něj nahrál do starého PIC16F84A jeden prográmek. Pak jsem PICkit odpojil od USB a sestavil obvod, ve kterým jsem si ověřil, že program v MCU je nahraný. Přes Write se mi ho ale nahrát zase nepovedlo. Zkusím ještě aktualizaci OS programátoru a softwaru na nejnovější.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
30. 7. 2013   #8
-
0
-

Tak jsem zaktualizoval PICkit2 Programmer na verzi 2.61.00 a OS Firmware na verzi 2.32.00 a teď mi při pokusu o čtení MCU píše "No device detected" :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
31. 7. 2013   #9
-
0
-

Problém jsem nakonec dneska vyřešil. Bylo to pouze v "drátech" (jestli to tak můžu nazvat), které byly připojené mezi ICSP a MCU. Včera jsem měl připojené tenčí drátky, které moc dobře nedržely v konektoru. Tohle by vysvětlovalo, proč vyskakovala hláška "No device detected". Drátky jsem dneska vyměnil za hrubší, které v konektoru drží pevněji a PICkit2 mi dokonce sám detekoval připojený MCU a už funguje i naprogramování, mazání, verifikace,... :) Takže se zdá, že je problém vyřešen. Každopádně díky za pomoc :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
31. 7. 2013   #10
-
0
-

#9 wieszak
vidis.. uplne sem zapomel zminit "nemas moc dlouhy draty?" a "Je to zapojeny opravdu spravne/spolehlive?" :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
wieszak
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
31. 7. 2013   #11
-
0
-

#10 KIIV
Dráty jsou teď sice o něco delší než předtím, ale tohle asi nevadí, protože programování a ten zbytek už normálně funguje :) A zapojení bylo předtím i teď úplně stejně, takže to problém nedělalo. Bylo to fakt nejspíš v tom, že v programátoru v konektoru ICSP to moc dobře předtím nedrželo :) Ale i tak ještě jednou díky za pomoct :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.157.167.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Problém v C — založil Robin

Problem — založil Ghosta

Problém — založil pali6

Problem — založil roonill

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý