Jak nejlépe udělat obraz disku? – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak nejlépe udělat obraz disku? – OS - Windows – Fórum – Programujte.comJak nejlépe udělat obraz disku? – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

nevim
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
25. 8. 2013   #1
-
0
-

Ahoj,

ve firmě máme několik "speciálních" výrobních počítačů, na kterém jsou třeba i nějaké speciální sw. Dostal jsem za úkol udělat obraz disku těchto počítačů, kdyby se ten stroj podělal aby se celý windows i se všemi programy a nastaveními dal přenést na úplně jiný počítač. Jak to nejlépe udělat? Něco jsem četl o programu Ghost, ale nemám s tímto žádné zkušenosti, proto bych to nerad pokazil :) Nějaké doporučení na software, popř. jak to udělat?

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
nevim
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
25. 8. 2013   #2
-
0
-

a ještě další dotaz:

tato operace se provádí přímo z prostředí Windows, nebo se udělá nějaká speciální boot flash a dělá se to z prosředí nabootovaného z flash? Kolik potom taková záloha má? Teoreticky ta záloha má stejnou velikost jako má disk C: na daném počítači,nebo se pletu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
TheOndrap+2
Super člen
25. 8. 2013   #3
-
0
-

Ahoj,

na bitové kopie ( to je to co potřebuješ ) jsem používal CloneZilla. Je to bootovatelné CD, nabootuješ do jednoduchého režimu a uděláš image (kopii). Koukni sem

+ Pokud máte takového průmyslové prostředí ( no obecně to ani nemusí být průmyslové ) tak bych doporučil nějaký RAID (asi RAID 1-zrcadlení dat ), jeho podpora je dnes prakticky standartní u všech desek.(wiki)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.250.–
ZČU v Plzni je mnohem víc, než jenom právnická fakulta !!
Fakulta aplikovaných věd www.fav.zcu.cz
"Když nedokážete říci věci jednoduše, pak jim dostatečně nerozumíte"
nevim
~ Anonymní uživatel
19 příspěvků
25. 8. 2013   #4
-
0
-

Ahoj, díky za odpověď :) bohužel RAID není možný z důvodů nákladů - radši neřešme :)

na tu CloneZillu se určitě podívám, díky za tip :) nějaké rady nebo postřehy?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
27. 8. 2013   #5
-
0
-

#1 nevim
Nepíšeš jaký operační systém ani jaké možnosti bootování máš.

Pro starší operační systémy (do WXP) mám velmi dobré zkušenosti s Drive Image od PowerQuest (není zdarma), bootuju z CD nebo z připravené primární oblasti na disku s DOSem.

Pro novější (po W7) jsem teď zkoušel zdarma EaseUS Todo Backup Free, umí to vyrobit bootovací Flashdisk, akorát záloha se vytváří pod windows a tak jednou za měsíc to vyhodí reklamu, to mi moc nevyhovuje, ale co už... Hlavně, že je to funkční.

Clonezilla jsem zkoušel, neúspěšně - možná to někomu funguje, mně nikoliv.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.236.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
27. 8. 2013   #6
-
0
-

#5 JoDiK
Jo a oba programy samozřejmě data komprimují, takže zabírají několikanásobně méně...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.236.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 8. 2013   #7
-
0
-

no a pokud mas presne stejny disky, tak by melo stacit live distro linuxu a pouzit dd ... jen je velice dulezity hlidat si kterej disk je kterej :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý