MS Access - formuláře, vyhledávání – MS SQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

MS Access - formuláře, vyhledávání – MS SQL – Fórum – Programujte.comMS Access - formuláře, vyhledávání – MS SQL – Fórum – Programujte.com

 

smuffi0
Duch
26. 8. 2013   #1
-
0
-

Zdravím, nevím, zda to tu patří, ale už nevím, co dál.
Mám databázi o součástkách a stavebnicích.
Tabulky:
soucastka - kde se napíše vše o součástce (nějaký kód ve skladu, typ, hodnota, provedení, pouzdro)
typ - tady je napsaný typ součástky (rezistor, atd, je to použité jako vyhledávací pole v tabulce soucastka)
stavebnice - kde je nějaký kód stavebnice, název (např PT011) a celý název stavebnice
seznam - propojovací tabulka mezi součástkami a stavebnicemi, více součástek může být ve více stavebnicích, je tam nějaké ID (které je tam jen tak), součástka (kód - propojené s kódem součástky v tabulce součástka), počet - počet daných součástek v dané stavebnici (např. rezistor 4k7 2x, rezistor 10k 3x, apod....) a kód stavebnice, který je propojený s kódem stavebnice v tabulce stavebnice

vytvořila jsem formuláře pro:
přidání typu součástky
přidání součástky
přidání stavebnice
přidání součástky ke stavebnici
stavebnice a počet součástek
hledání hodnoty součástky ve stavebnici

problém nastává u těch 2 posledních.


stavebnice a počet součástek
vytvořila jsem si podformulář, který mi napíše vše o součástkách:
hodnota, typ, v jaké stavebnici je, atd,atd, počet ks v 1 stavebnici a počet ks v X stavebnicích
do záhlaví jsem přidala nezávislé pole, kde bude uživatel psát počet stavebnic, kolik chce ze skladu vzít. poté se mu za součástkou objeví číslo - celkový počet součástek který má ze skladu vzít..
tento podformulář jsem přidala do formuláře stavebnice a počet součástek (dala jsem to do těla formuláře), do záhlaví jsem dala vyhledávání - pole se seznamem + propojila jsem to s podformulářem.. takže když si uživatel najede jakou chce stavebnici, tak mu to najde jen součástky z té stavebnice + napíše kolik čeho má vzít..
můj 1. dotaz tedy zní:
jak to udělat, aby si uživatel mohl vybrat více stavebnic a stejné součástky by se sčítali? jde to např. i tak že bych tam přidala ke každé součástce nějaké tlačítko, které by to někam odesílalo (např. do jiné tabulky) dokud bych ty data nesmazala, a pak se to tam vše sečetlo, atd..?
absolutně netuším, jak to udělat..  :D

hledání hodnoty součástky ve stavebnici
tady nastává problém č.2. jsou zde součástky a jejich hodnoty + napsané v jaké jsou stavebnici.. mám zde zase podformulář, který vypíše tohle všechno, a tento podformulář daný do formuláře hledání hodnoty součástky ve stavebnici.. tady radši ani nebudu psát, co tam mám (skoro nic, nevím jak na to..)
chtěla bych, abych v záhlaví formuláře hledání hodnoty.. bylo nezávislé textové pole, do kterého by se napsala hodnota např. 1 a ono by to našlo všechny součástky o hodnotě 1* .. tzn 10k, 1k78, atd.. ale ne hodnoty *1*.. taktéž absolutně nevím, jak to udělat..

tuto databázi dělám pro svého kluka, který pracuje ve skladu se součástkami, pro upřesnění (pokud někdo nepochopil): jsou tam stavebnice, a on chodí pro součástky do skladu, než to spočítá, atd, tak to trvá dlouho, takhle by jen párkrát klikl, a měl by to..

jinak v MS Access jsem celkem amatér, brali jsme to teď 1 rok ve škole, ale nic moc jsme neudělali.. takže kdyby někdo věděl, jak na to, tak to pište jak pro úplné amatéry, díky :D :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.177.171.–
P
~ Anonymní uživatel
212 příspěvků
28. 8. 2013   #2
-
0
-

To je jako by jsi chtela pro kluka, ktery pracuje na dilne, vyrobit soustruh. Nech si program vytvorit od nekoho kdo to umi. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.93.116.–
smuffi0
Duch
28. 8. 2013   #3
-
0
-

#2 P
Neříkám, že v Accessu neumím, právě že umím, ale jen něco... Ale díky, asi se zeptám nakonec učitelky... Ale takhle by to bylo rychlejší.. :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.177.171.–
Zed_10
Newbie
28. 8. 2013   #4
-
0
-

Zdravím,

už je to více jak rok co jsem naposledy používal access, ale pro výběr více položek jsem převážně používal listbox po případě vybrané položky přesouval do druhého listboxu, kde se zpracovali. Pro jejich pracování je nejlepší použít VBA, kde se dá dobře upravit SQL dotaz.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.122.223.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý