ASP.NET / ASP.NET MVC – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ASP.NET / ASP.NET MVC – .NET – Fórum – Programujte.comASP.NET / ASP.NET MVC – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Otazka
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
10. 10. 2013   #1
-
0
-

Zdravim,

Chtel bych se zeptat na vas nazor.

Chci se naucit ASP na tvorbu webu (pak do budoucna i na dalsi veci).

Tak se chci zeptat, co je podle vas lehci a zrucnejsi na nauceni ASP.NET nebo ASP.NET MVC.

Koukam ze napr. microsoft ma web v ASP.NET, a neleze mi do hlavy, kdyz tak vychvalujou MVC, tak proc web neudelali v nem?

Koukal jsem se na oba 2 , a napr. ASP.NET vypada jakoby bylo jednodussi (vypada jako opravdove kodovani webu.) a MVC zase naopak (vypada spis jako programmovaci, vse se skoro odehrava v VB nebo C#) . Cetl jsem ze na MVC jsou potreba zakladni znalosti C# nebo VB, ty mam, ale nezda se mi ze by na to stacej, mozna to je tim ze na nej jeste nejsem zvyklej.

Diky predem za vase odpovedi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.0.–
karlos
~ Anonymní uživatel
18 příspěvků
10. 10. 2013   #2
-
0
-

Ahoj,

jestli Te zajima co je snazsi na nauceni, tak podle me jednoznacne MVC.

Ale vice.. ASP.NET MVC je, ac se to moc nezda, v podstate jen rozsireni ASP.NET.

ASP.NET je starsi a stranky se v nem delaji podobne, jako treba win form aplikace. Mas tam dokonce vizualni navrhar a celou stranku si muzes zkoro nakreslit. Z tohodle pohledu se zda, ze je to jednoduche, ale pokud clovek nerozumi vecem jako ViewState, page life cycle a podobne vychytavky, vysledne aplikace velmi brzo narazi. Cele je to takovy obrovsky moloch, ktery dela spoustu prace za tebe, ale kdyz nevis jakou a kdy, tak je to problem.

ASP.NET MVC je proste nadstavba asp.net, ktera se ridi obecnou architekturou MVC. Uz tam nejsou zadne controly, eventy, view staty a podobny srandy, ale jsou tam ciste view, controllery a modely. Je to takove primocarejsi, jednodussi, dava Ti to vic svobody a konec koncu, je to novejsi a moderni.

Nevim co je u Tebe opravdove kodovani webu, ale jako v ASP.NET tak v MVC se nejakeho C# / VB  atd nezbavis. Jestli myslis HTML, tak HTML se vic napises v MVC, asp.net toho spoustu "vygeneruje" za tebe.

Proc nema microsoft MVC asi nikdo nevime, ale ja bych rek, ze hlavne proto ze MVC je novejsi a predelavat microsofti web asi neni uplne jednoduche.. Tak jako tak, ma spoustu jinejch webu, ktere jsou i v MVC

A nakonec.. Obe technologie jsou super, kdyz se je naucis. Neboj se ani jedny, nemuzes si vybrat spatne :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.6.–
Otazka
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
10. 10. 2013   #3
-
0
-

#2 karlos
DIky ze jsi to tak rozepsal.

Me nejde o to se zbavit C#/VB, jde mi o to ze kdyz jsem se koukal na ASP.NET navody/tutorialy , tak tam to spis vypadalo jako programovani, takze nejsem si jisty jestli to jsou tutorialy pro web nebo pro neco jine.

Muhl by jsi mi napsat nejaky web v tom MVC? Chci si hi prohlidnout. 

Diky

//ASP vypada zajimave, a proto se ho chci naucit , ale jsem nejak zmateny.

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.248.249.–
JardaJirava0
Stálý člen
11. 10. 2013   #4
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 77.78.85.–
MCAD, MCPD
http://jirava.net/blog
http://xaml.cz - Magazín moderních technologií založených na XAML
Otazka
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
11. 10. 2013   #5
-
0
-

#4 JardaJirava
Diky, jsem ani nevedel ze microsoft ma akademii.

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.248.249.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

ASP.NET MVC Last login — založil kironet

ASP.NET MVC Validace datumu — založil Daiuqiri

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý