Java vhodná kniha – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Java vhodná kniha – Java – Fórum – Programujte.comJava vhodná kniha – Java – Fórum – Programujte.com

 

Tobinnek0
Duch
14. 10. 2013   #1
-
0
-

Zdravím, chcem sa spýtať akú knihu by ste mi ako začiatočníkovy doporučili. Na rôznych fórach som čítal, že Java 6 výukový kurz je dobrá kniha , ibaže to boli niekoľkoročné vlákna takže neviem či je to stále relevantné a či tá kniha už nie je zastaralá.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.78.151.–
NotBeginner
~ Anonymní uživatel
185 příspěvků
16. 10. 2013   #2
-
0
-

Osobně já doporučuji Učebnice Jazyka Java od Pavla Herouta, zdá se mi nejlepší ale je to rok 2008 takže je to Java6. Ale v Javě se toho přechodem na Javu7 z těch elementárních věcí nic nezměnilo. Ten jeho druhý díl s GUI není špatný, sice je tam java.awt.* ale přechod na JFrame je triviální a z něj na JavaFX2. A ten tředí díl týkající se dynamický polí(kolekcí) je taky super. ( - toto máš tak na rok života pro plné pochopení)

Jinak dobrá kniha je Java7 vyukový kurz - ta taky není špatná (ale dle mě je Herout lepší )

Myslíme v Jazyku Java - je sice stará, ale člověk co se tam naučí za konstrukce je fakt super ( ale nedoporučuji pro začátečníky )

Učebnice Objektové architektury - té se vyhni obloukem, tu vlastním a je to taková sra**a, že nechápu jak něco takového mohly vytisknout.

Po prostudování dvou,tří cz knih přejdi na zahraniční knihy ( těch je na internetu spousta ), čti API,....

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.87.–
derty
~ Anonymní uživatel
8 příspěvků
16. 10. 2013   #3
-
0
-

nekuouj o jave 6 to je nesmysl

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.145.216.–
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
16. 10. 2013   #4
-
0
-

Já tu knihu Java 6 výukový kurz mám a jsem s ní spokojený. Mnoho jiných jsem nečetl, tak nevím jestli existuje něco lepšího. K rychlejšímu učení mi pomohly tutorialy na webu. Např.:

http://www.devbook.cz/java-programy-zdrojaky-priklady-navody

Je to pro zelenáče a poměrně rychle se z toho dají pochytit základy tak, aby byl člověk schopen rozchodit prostředí a začít psát vlastní programy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.60.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Vhodná kniha pro začátečníka — založil AdamShampoo

Java-kniha — založil Navi

Java Kniha — založil D-Fox

Java kniha o GUI — založil smajdalf33

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý