HCNA bridge a router – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

HCNA bridge a router – Sítě – Fórum – Programujte.comHCNA bridge a router – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Ondřej Hrubý
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
1. 11. 2013   #1
-
0
-

Zdravím,

potřeboval bych pomoct s konfigurací domácí sítě v činžovním bytě. Internet je v domě rozveden po koaxu a se připojuje se přes HCNA / Ethernet bridge. Zařízení má koaxiální vstup a ethernetový výstup. Údaje k připojení, co jsem dostal jsou:

IP: 10.200.222.11

Maska: 255.255.255.192 (63 adres)

Gateway: 10.200.222.1

DNS: (úplně jiná IP, teď se nepamatuju, začínala 89...)

Takže jestli to chápu dobře, tak někde za bridgem je schovaný router s adresou viz. Gateway a rozsah IP, které přiděluje (jsou v podsíti) jsou: 10.200.222.2 - 10.200.222.63. Nemám odzkoušeno, jestli to disponuje DHCPkem a jak je nastaveno, ale mám odzkoušeno, že když jsem k bridgi připojil ethernetem PC a nastavil mu ručně výše zmíněnou konfiguraci, internet jel.

Problém nastává zde:

Chci mezi bridge a PC dát svůj router/switch/WiFi AP od ZyXelu. Jak nakonfigurovat ZyXel, aby pakety které na něj přijdou, jen routoval na výše zmíněnou konfiguraci? Fliosofie je taková, že co přijde z LAN router routuje na WAN, pokud se nepletu? Zkoušel jsem nastavit LAN konfiguraci ZyXelu na:

IP: 192.168.1.1

Maska: 255.255.255.0

A WAN konfiguraci na:

IP: 10.200.222.11

Gateway: 10.200.222.1

To nějak nefunguje... Chtěl jsem, aby PC v LAN - bytě dostávali 192.168.1.(2-254) od DHCP ZyXelu. Je to správné nastavení, anebo k tomu čeho chci docílit, slouží úplně jiné featury (NAT, forwarding, static route...)? Kdo pak je tedy ten, kdo přiděluje IP - router za bridgem nebo ZyXel? => mám vypnout ZyXelu DHCP? Je toto vůbec správný přístup, zcela odlišit síť za ZyXelem, anebo se již v domě počítá, že každá podsíť 10.200.222.XXX má dost IP a není třeba přeroutovávat do jiné sítě v rámci bytu. Jakou IP adresu bych měl tedy ZyXelu, který by tímto degradoval na switch / WiFi AP zvolit? Nevidím do konfigurace přidělování IP routeru za bridgem, tedy nevím, zda nedojde k nějakým kolizím, když si nějakou IP pro ZyXel v daném rozsahu vymyslím... Co je tedy správné řešení a jak ho docílit?

Předem díky za odpovědi!

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.80.146.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Bridge — založil koudis

Bridge Construction Set — založil Jacob

Bridge na ASUS WL-520GC — založil koudis

TV nevidi router — založil Leed

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý