škola - matematika – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

škola - matematika – C / C++ – Fórum – Programujte.comškola - matematika – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

liamlim0
Newbie
13. 11. 2013   #1
-
0
-

Dobrý večer,

Tady na fóru už jsem položil několik dotazů, protože se pořád učím, a snažím se zlepšovat. Moc rád bych se zeptal někoho z vás, lidí, kteří umíte programovat, na váš názor ohledně mého snažení se na SŠ. 

Moje situace je taková, že chodím na osmiletý všeobecný gympl do třetího ročníku. Do 4. ročníku (9. třída ZŠ) jsem byl ve všech předmětech dvojkař. Poté mě začala bavit matematika, tak jsem v 5. ročníku  poprvé dělal matematickou olympiádu. Mé zlepšení se v matice vystřídalo prudké zhoršení se v ostatních předmětech. A já se musel poprvé rozhodovat, jestli jsem ochotný překousnout čtyřky z dějepisu, chemie, společenských věd, a jiných předmětů, s tím, že veškerý čas, co bych věnoval těmto předmětům, věnuji matice. Rozhodl jsem se pro matiku.

Teď, ve třetím ročníku, jako osmnáctiletý, se čím dál více obávám, že nějaká VŠ, na kterou bych chtěl jít, mě nevezme jen kvůli prospěchu na střední škole. Je to možné? Matika a angličtina nejsou problém. Ale vše ostatní ano. ICT se vůbec neučíme -> učím se jej doma namísto ostatních předmětů

Teď už je má nejistota hodně velká... Co byste mi doporučili? Pokračovat v mém režimu, kdy se učím to, co mě baví, a co si myslím, že mi pomůže na VŠ, nebo lepšit průměry ostatních předmětů a přesto počítat s tím,  že se na VŠ nějak dostanu?  

Vím, není to přímo o C++, prosím o prominutí (do této sekce píšu protože právě C++ bych rád dělal v budoucnu). Jen vůbec nevím, koho se zeptat na názor. Ve škole asi ne. Jestli někdo odpoví, byl bych moc rád. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
vitamin+8
Grafoman
13. 11. 2013   #2
-
0
-

#1 liamlim
Neviem ako to funguje v Cesku, ale na Slovensku sa skoro vseci seru na manazment, psychologiu, pravo a podobne hovadiny a na technicke odbory sa nie je problem dostat, tazsie je sa tam udrzat :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.105.152.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
liamlim0
Newbie
13. 11. 2013   #3
-
0
-

#2 vitamin
 
Díky za reakci. U nás v Česku to tak asi taky je. Ale já se obávám že budou chtít vidět vysvědčení. I když bych se hlásil na programování nebo matiku, a zjistili by si že jsem vyhrál kraj MO, tak si myslím, že pohled na vysvědčení s trojkami a čtyřkami. (A jednou jedničkou  - matika) by pro ně nebyl povzbudivý

edit: respektive nebyl by ten pohled povzbudivý pro mě. Ale doufám že se moc na takové věci dívat nebudou

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.200.–
vitamin+8
Grafoman
13. 11. 2013   #4
-
0
-

#3 liamlim
Zalezi na aku skolu chces ist, kazda si stanovuje vlastne podmienky, vecsinou ich najdes na stranke skoly.

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.105.152.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
14. 11. 2013   #5
-
0
-

Záleží i na tom, kterou školu si vybereš. Např. v Brně VUT Informatika je plná a prospěch by hrál hlavní úlohu, na přírodovědě Mat fyz by šance byla větší a k programování by ses asi dostal. I na VŠ pak budeš muset zkousnout spoustu věcí, které tě nebaví. Je ještě třetí cesta, ta je nejtěžší. Učit se, co tě baví a prosadit se i bez VŠ. V době, kdy se víc hraje na tituly a certifikáty, bys to měl ale hooodně těžký. 

Ještě něco málo mé životní zkušenosti. Potom, co jsem přijal to, co mne nebavilo a nechtěl jsem to původně dělat, jsem dostal vrchovatě toho, co mne zajímá a baví. Pokud teď si usnadníš život tím, že nepřekonáš svůj odpor k tomu, co tě nebaví, do budoucna si zkomplikuješ život - bez ohledu na to, jak budeš dobrej v matice nebo programování, dostaneš nejednu krutou lekci, při které tě "s gustem" pošlape kdejakej niemand. Pak si budeš s odstupem času vyčítat, co jsi udělal.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Krocan
~ Anonymní uživatel
9 příspěvků
14. 11. 2013   #6
-
0
-

Opravuji hlucheucho:

VUT FIT (Fakulta informačních technologií) rozhodně není natolik plná, aby se tam nedostal člověk, který tam opravdu chce. Prospěch nehraje sebemenší roli, chtějí vidět pouze maturitní vysvědčení (klidně i v září). Přijmout tě můžou na základě nejrůznějších "vstupů" -- ať už je to členství v Mense (novinka posledního roku), účast na krajském kole Matematické olympiády, splnění OSP R s určitým percentilem (tuším že 65) nebo pak samotné přijímačky, které je vysloveně jednoduché udělat (a pro tebe o to výhodnější, že se zkouší hlavně matematika).

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.220.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

C++ škola — založil RybaRak-WM

Skola — založil jadus.

IT skola — založil Denny

Škola a programování — založil kocourOggy

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý