Microsoft a vseobecna iteligencia – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Microsoft a vseobecna iteligencia – Offtopic – Fórum – Programujte.comMicrosoft a vseobecna iteligencia – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

sn3d0
Věrný člen
17. 1. 2007   #1
-
0
-

Heh bola tu jedna tema o idoloch a vzoroch kde sa casto spominal Bill Gates.Casto sa tu hovory o tom ze snom je pracovat pre Microsoft :) Mili uzivatelia tohto fora ;) Celi Microsoft stoji za ... (pomlcim) :D Totizto pani a damy, v M$ akosi nepostrehli ze Ceskoslovensko uz 15 rokov neexistuje :D

http://www.root.cz/zpravicky/vi-microsoft-o-rozdeleni-ceskoslovenska/

Tam teda pracuju spravny geniovia :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
17. 1. 2007   #2
-
0
-

Mýlit se je lidské. Pokud zde někdo selhal, tak je to pouze jednotlivec. Rozhodně by nebylo férové na základě jednoho omylu tvrdit...

Celi Microsoft stoji za ... (pomlcim)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
DeaLer+2
Hero
17. 1. 2007   #3
-
0
-

sn3d píše:#
# Heh bola tu jedna tema o idoloch a vzoroch kde sa casto spominal Bill Gates.Casto sa tu hovory o tom ze snom je pracovat pre Microsoft :) Mili uzivatelia tohto fora ;) Celi Microsoft stoji za ... (pomlcim) :D Totizto pani a damy, v M$ akosi nepostrehli ze Ceskoslovensko uz 15 rokov neexistuje :D #
##
#http://www.root.cz/zpravicky/vi-microsoft-o-rozdeleni-ceskoslovenska/#
##
#Tam teda pracuju spravny geniovia :)


To patří spíš ke vtipům, ne? Copak to něco vypovídá o kvalitách celé společnosti?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
sn3d0
Věrný člen
17. 1. 2007   #4
-
0
-

to Zdeny:V pohode, ako pises mylit sa je ludske, no moj nazor sa nemeni aj ked je subjektivny.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
olgo0
Věrný člen
17. 1. 2007   #5
-
0
-

necital som sice komentare pod originalnym clankom na root.cz tak je mozne ze neco zopakujem:
ceskoslovenko nemusi byt myslene zarucene ako jeden stat (kludne sa moze jednat o stredoeuropsku lokalizaciu vpa)
je dobre, aj ked vidim ze ne lahke, uvedomit si , ze sme malinka kvapka v mori

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
"Boze, dopraj mi, prosim ta, petdesiat rokov prace a zabavy, a potom nahlu smrt v spanku." J. Grisham
dalaman0
Věrný člen
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
to_jsem_ja0
Stálý člen
17. 1. 2007   #7
-
0
-

já taky microsoft nemám rád a to s tím československem byl megabug, ale to co dokázali je steně obdivuhodné. vždzť patří mezi největší světové firmy. a přijde mi docela hloupé když někdo kdo ani pořádně neumí programovat o nich tvrdí že jsou lamy...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Majkee0
Newbie
18. 1. 2007   #8
-
0
-

ale tu jde hlavne o to ze M$ uz mysli vse moc komercne a nestara se uz tak o sve kody ci o kvalitu tymu.tedy M$ !=lamy a vetsina lidi odsuzuje M$ za komerci a sni vzatou nedokonalost vyvojarskych tymu.Proto se snazi probid Linux ktery je OpenSource a zdrojaky si upravujou vyvojarske tymy(nebo jednotlivci) pro sve ci uzivatelsky jine potreby...tolik meho nazoru k Mrkvim

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
18. 1. 2007   #9
-
0
-

To Majkee: Nojo, to je fajn, že MS všechno myslí komerčně, ale nebude to taky tím, že je to komerční společnost, která jako taková chce generovat zisk?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
Majkee0
Newbie
18. 1. 2007   #10
-
0
-

Komercni je vetsina firem ale M$ to uz prehani chce i z malickosti vycucat vic nez maximum

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
18. 1. 2007   #11
-
0
-

Majkee píše:#
# Komercni je vetsina firem ale M$ to uz prehani chce i z malickosti vycucat vic nez maximum


No v poslední době uvolňuje hodně kvalitních nástrojů zdarma, takže bych to takhle neformuloval.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
sn3d0
Věrný člen
18. 1. 2007   #12
-
0
-

Problem M$ nieje ani tak v tom ze vsetko maju platene, ale v tom ze neustale ignoruju standardy, vytvaraju si vlastne klony tychto standardov ktore implementuju do svojich produktov a nasledne si to daju patentovat.

to_jsem_ja píše:#
# .. někdo kdo ani pořádně neumí programovat o nich tvrdí že jsou lamy...



O tomto pomlcim.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
DeaLer+2
Hero
18. 1. 2007   #13
-
0
-

sn3d píše:#
# Problem M$ nieje ani tak v tom ze vsetko maju platene, ale v tom ze neustale ignoruju standardy, vytvaraju si vlastne klony tychto standardov ktore implementuju do svojich produktov a nasledne si to daju patentovat.


Za to bych nadával tomu, co vymyslel softwarový patenty a ne MS, kterej pouze využívá dostupných možností - je sice pravda, že to není vždy správné, ale s tím nikdo nic neudělá.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
18. 1. 2007   #14
-
0
-

Bill Gates a Microsoft je můj vzor, ale ne v oblasti programování (nebudu to radši rozpitvávat, protože se na to nejsem povolaný). Vzor pro mě je spíš v oblasti marketingu, protože si myslím že hlavně díky němu se dostal M$ tam kde je :)

A zaměpisné znalosti západních zemí (američanů zvlášť) jsou obecně slabé. Když jsem se kdysi bavil s američany, nebo kanaďany odkud že jsem tak mi většina tvrdila že ČR leží někde po Ruskem apod. Není se teda čemu divit, buďme rádi že aspoň ví, že něco jak ČR nebo Českoslovesko existuje ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Linux is like a vigwam: no Windows, no Gates and Apache inside
DeaLer+2
Hero
18. 1. 2007   #15
-
0
-

Ondra píše:#
# Bill Gates a Microsoft je můj vzor, ale ne v oblasti programování (nebudu to radši rozpitvávat, protože se na to nejsem povolaný). Vzor pro mě je spíš v oblasti marketingu, protože si myslím že hlavně díky němu se dostal M$ tam kde je :)


JJ - v marketingu je MS opravdu mistr. Vždyť i samotné uvolňování software zdarma je od nich dobrý marketingový tah.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
18. 1. 2007   #16
-
0
-

Majkee píše:#
# Komercni je vetsina firem ale M$ to uz prehani chce i z malickosti vycucat vic nez maximum



Vadí někomu, že nějaké open-source uskupení vydává zdrojové kódy zdarma? Nebo že by to už někdo s vydáváním zdrojáků přeháněl? Nevadí. Proto říkám, promíň, ale výše uvedené tvrzení je blbost. Tady si stále někdo neuvědomuje jeden fakt. Žádný komerční subjekt nevytváří prioritně finanční zisk pro své okolí, ale pro sebe. S tímto byste se měli všichni smířit. Možná až pak pochopíte Microsoft, že dělá víc, než by musel.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
DeaLer+2
Hero
18. 1. 2007   #17
-
0
-

Zdeny píše:#
#

Majkee píše:#
# Komercni je vetsina firem ale M$ to uz prehani chce i z malickosti vycucat vic nez maximum

#
##
#Vadí někomu, že nějaké open-source uskupení vydává zdrojové kódy zdarma? Nebo že by to už někdo s vydáváním zdrojáků přeháněl? Nevadí. Proto říkám, promíň, ale výše uvedené tvrzení je blbost. Tady si stále někdo neuvědomuje jeden fakt. Žádný komerční subjekt nevytváří prioritně finanční zisk pro své okolí, ale pro sebe. S tímto byste se měli všichni smířit. Možná až pak pochopíte Microsoft, že dělá víc, než by musel.


A pokud nějaká komunita tvrdí, že vytváří software jen proto, že jí to baví, tak si uvědomte, že to tak není. Vždy je za tím vidina možného zisku - např. ve formě dotací.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
18. 1. 2007   #18
-
0
-

DeaLer píše:#
#

Zdeny píše:#
#

Majkee píše:#
# Komercni je vetsina firem ale M$ to uz prehani chce i z malickosti vycucat vic nez maximum

#
##
#Vadí někomu, že nějaké open-source uskupení vydává zdrojové kódy zdarma? Nebo že by to už někdo s vydáváním zdrojáků přeháněl? Nevadí. Proto říkám, promíň, ale výše uvedené tvrzení je blbost. Tady si stále někdo neuvědomuje jeden fakt. Žádný komerční subjekt nevytváří prioritně finanční zisk pro své okolí, ale pro sebe. S tímto byste se měli všichni smířit. Možná až pak pochopíte Microsoft, že dělá víc, než by musel.

#
#A pokud nějaká komunita tvrdí, že vytváří software jen proto, že jí to baví, tak si uvědomte, že to tak není. Vždy je za tím vidina možného zisku - např. ve formě dotací.



Ano, a kdo tomu nevěří, nechť si zjistí, jak třeba dopadl projekt Fedora Legacy tehdy, když mu došly finance.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
18. 1. 2007   #19
-
0
-

DeaLer píše:#
#

Ondra píše:#
# Bill Gates a Microsoft je můj vzor, ale ne v oblasti programování (nebudu to radši rozpitvávat, protože se na to nejsem povolaný). Vzor pro mě je spíš v oblasti marketingu, protože si myslím že hlavně díky němu se dostal M$ tam kde je :)

#
#JJ - v marketingu je MS opravdu mistr. Vždyť i samotné uvolňování software zdarma je od nich dobrý marketingový tah.



Holly Truth

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Linux is like a vigwam: no Windows, no Gates and Apache inside
to_jsem_ja0
Stálý člen
18. 1. 2007   #20
-
0
-

Sn3d píše:
Problem M$ nieje ani tak v tom ze vsetko maju platene, ale v tom ze neustale ignoruju standardy, vytvaraju si vlastne klony tychto standardov ktore implementuju do svojich produktov a nasledne si to daju patentovat.

to_jsem_ja píše:
.. někdo kdo ani pořádně neumí programovat o nich tvrdí že jsou lamy...


O tomto pomlcim.


možná programovat umíš ale vlastní OS si eště nenapsal, nebo se mýlím?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
18. 1. 2007   #21
-
0
-

chjo je to tu zase MS vs Linux (nepřipadá vám to už tak trochu trapný se hádat co je lepší jestli MS nebo Linux, ať si každej používá co chce a nenutí to používat druhé). Pane bože co máte pořád s tou komercí? Celá západní civilizace (a nejen ta) je postavena na komerci, obchodu, nabídce a poptávce. Mylím že i vy pokud budete profesionálně programovat a prodávat své produkty, budete chtít aby se to vyplatilo, pač řekněme si na rovinu za úsměv to asi dělat nebudete.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Zdeněk Večeřa
~ Korektor
0
Grafoman
18. 1. 2007   #22
-
0
-

JMM píše:#
# chjo je to tu zase MS vs Linux (nepřipadá vám to už tak trochu trapný se hádat co je lepší jestli MS nebo Linux, ať si každej používá co chce a nenutí to používat druhé)



Tentokrát to není o boji mezi MS a Linux. Je to o tom, že někteří lidé nedokáží pochopit slovo komerce.

JMM píše:#
# Mylím že i vy pokud budete profesionálně programovat a prodávat své produkty, budete chtít aby se to vyplatilo.


Ano, jestli se na programování někdy zmůžou, tak to třeba pochopí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.devtea.cz | zdenekvecera.cz | @ZdenekVecera
Redaktor Programujte.com a Živě.cz
sn3d0
Věrný člen
19. 1. 2007   #23
-
0
-

to_jsem_ja píše:#
# možná programovat umíš ale vlastní OS si eště nenapsal, nebo se mýlím?



Nie nenapisal z jedneho dovodu.Chce to len jednu podstatnu vec.Kopec casu.To ti povie kazdy absolvent hociktorej technickej vysokej skoli.Preto ludia bezne nepisu OS.Co je aj svojim sposobom zbytocnost.Ak zaplatis cas ktory je potrebny na vyvoj OS tak ti ho velmi rado napise X-ludi a ja detto.Momentalne ma zivia nizkourovnove protokoly a telecom zalezitosti, takze nemam potrebu vyvijat OS.

Mimochodom SKORO na kazdom embended zariadeni kde rozbehas GCC je mozne skompilovat nejaky klon Unix OS(ci linux alebo inu srandu).Takze skor si myslim, ze programovanie ovladacov je prinosnejsia vec ako kodenie niecoho co uz existuje.

P.S: Vychadza mi s toho result ze napriek vsetkemu je zbytocne sa dalej o tom bavit.HOWGH!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
shutdown -h now
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 76 hostů

Podobná vlákna

Microsoft access — založil netman92

Microsoft SideWinder — založil marioff

Microsoft Word — založil -A-N-D-R-E-J-

Soutěž microsoft — založil Proxymus

Microsoft Vine — založil eSkáč

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý