Webové aplikace (mapy) – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Webové aplikace (mapy) – PHP – Fórum – Programujte.comWebové aplikace (mapy) – PHP – Fórum – Programujte.com

 

mareko0
Duch
28. 1. 2014   #1
-
0
-

Zdravím, programování je pro mě španělská vesnice, ale rád se naučím.

Mám v hlavě myšlenku mapové aplikace ve stylu http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ - samozřejmě jednodušší. Mapové podklady bych použil mapy.cz nebo třeba OSM a jde o to, že bych vytvořil v mapě trasy, které by se následně daly v aplikaci různě kombinovat, v mapě by byly také různé body. (Ještě nevím z co použít na výškové profily.)
Na škodu by nebylo také něco na způsob redakčního systému, pro jednoduché tvoření tras.

Vůbec nevím, kde začít, vím, že je to práce na měsíce. Co mi doporučíte? PHP, Javascript?

Předem děkuji za odpovědi i trpělivost se začátečníkem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83d8:3e3e:224:8...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
29. 1. 2014   #2
-
0
-

To neni fer, ty si odpovidas sam :)
Klidne muzes pouzit google mapove api (mozna totez poskytuji i mapy.cz). Ale nejvetsi problem jsou ty trasy, ty by sis tam musel nakreslit sam. V db je to uz brnkacka, das tam bod A, bod B, seznam bodu krivky trasy. Za 2 dny hotove (pokud uz mas s google api nejake zkusenosti), pokud nepotrebujes fakt ten editor tras a aby to tam treba uzivatel ulozil sam. Ale mozna, ze to google api uz ma v sobe pro ruzne silnice a tak, ze to staci pak pojmenovat jako cyklotrasu a pouzit.

http://code.google.com/intl/cs/apis/maps/documentation/javascript/examples/

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:400:0:5efe:...–
mareko0
Duch
29. 1. 2014   #3
-
0
-

Já jsem ale programoval max. Fibonnaciho, :) mně to programování kalkulaček nikdy moc nebralo, i když chápu že ze začátku nejde vše. Na webu jsem kdysi dělal nějaké klikací obrázky v PHP...

Takže nemám zkušenosti žádné, chci se zeptat s čím mám začít, třeba ia na nějakou online učebnici k tématu.
Sice bych raději bych použil třeba mapy.cz z důvodu turistické vrstvy, ale díky za ten odkaz, vypadá to výborně. Jen nevím, jak propojit data z mapy do systému, který právě chci naprogramovat, a který by měl umět skládat trasy mezi dvěma místy, nebo hledat trasy podle kritérií (délka atd.).

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83d8:3e3e:224:8...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
30. 1. 2014   #4
-
0
-

Ja si k tomu udelal vlastni propojeni, ale prave tam nekde v examplech mozna maji na to funkce. Potreboval jsem tam podle gps rozmistit znacky budov skoly. Nic vic mne nezajimalo, ani trasy.
Jestli chces mapy.cz, tak si zkus najit podobnou stranku pro mapy.cz. Ja chtel google :) Muzes zkusit primo kontakt
http://napoveda.seznam.cz/…ni-formular/

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:400:0:5efe:...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 20 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý