Ovladač klávesnice se správným chováním – Assembler – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Ovladač klávesnice se správným chováním – Assembler – Fórum – Programujte.comOvladač klávesnice se správným chováním – Assembler – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
11. 2. 2014   #1
-
0
-

Dobrý den,
přečíst port 0x60 dokáže i mimino. Ovšem jedná se mi tu o korektní chování ovladače. Zaprvé - ignorování výstupu nejspíše myši, či zkrátka výstupu, který nevychází ze stisknutí kláves. (Několik paznaků se mi ukáže i když už nedržím žádnou klávesu.) Toto celkem úspěšně řeším anulováním datového portu po přečtení. Ale kdyby to bylo tak dokonalé jak potřebuji, nepíši sem. Dále jsem pochopil, že poslední bit indikuje released a pressed klávesu, tak místo jle 0 (pro filtrování nevhodných dat) používám "test al, 10000000B" - avšak zde se ptám, co pak tedy znamená sign flag? (Jelikož jle bylo mnohem lépe filtrující.) Dále - neexistuje konverze kódu klávesy do ASCII, nebo si musím udělat mapu znaků? (Jelikož jsem ve svém BIOSu nenašel mapu znaků, tak nechápu jak převádí kód klávesy na znak.) (Dejme tomu nějakou bitovou operací.) Zkrátka co vše je třeba udělat kromě přečtení datového portu? Kupříkladu jak řešit accented characters, shift atp. Stáhl jsem spoustu BIOSů atp. a nic kloudného mi z toho nevzešlo, takže bych byl rád i za obyčejný link na nějaké dobře pořešené CMD.
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.161.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 36 hostů

Podobná vlákna

Ovladač pro myš — založil kejki2

Download GD a ovladac ODBC — založil Michal Hanik

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý