[C99]Čítanie .img súboru – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

[C99]Čítanie .img súboru – C / C++ – Fórum – Programujte.com[C99]Čítanie .img súboru – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Tango0
Newbie
24. 2. 2014   #1
-
0
-

Ahoj, potreboval by som vedieť ako prečítať súbor s príponou .img. Ide o modifikáciu do hry.
Našiel som dokumentáciu k .img súborom a to konkrétne toto.
Ide o archív verzie 2, problém je v tom, že ho neviem načítať. Dokážem akurát prečítať necelú hlavičku, aj to iba VER2. Pri mojich pokusoch pri čítaní ďalších častí vypisovalo 0 pri na nule inicializovanej premennej.
Kód budem ukazovať zbytočne, keďže nie je dostatočný, stačí ak sa pozriete akým štýlom je ten súbor tvorený a len mi napíšte ako to prečítať.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.11.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
24. 2. 2014   #2
-
0
-

#1 Tango
otevrel si to aspon jako binarni soubor? V linuxu v tom rozdil neni, ale ve woknouzech uz z toho moc nevydolujes.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.93.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Sefiros0
Návštěvník
24. 2. 2014   #3
-
0
-

Použij QT, tam na to jsou pěkný třídy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.252.–
Tango0
Newbie
25. 2. 2014   #4
-
0
-

Podarí sa mi úspešne prečítať iba to VER2 (char), to DWORDové číslo ďalšie mi načíta, ale je pravdepodobne chybné, vypisuje niečo cez 280 000, pritom myslím, že správna hodnota je cez 16 000.
Neviem či som pochopil čo je to binárny súbor, stačí ak použijem fread a uložím to do premennej typu DWORD?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.13.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
25. 2. 2014   #5
-
0
-

tak se na to podivej v nejakem hexeditoru.. se to da docela slusne cist od oka... minimalne by to chtelo zjistit, jestli neni pouzit network byte order.. nebo sem hod odkaz na ten soubor.. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.93.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Tango0
Newbie
6. 3. 2014   #6
-
0
-

Súbor má cez 900 MB, takže ten ťažko niekam dám, ale ak chceš môžem pohladať link.
Ten byte order by nemal byť problém, keďže ten prvý string mi načíta normálne - "VER2".

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.8.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 3. 2014   #7
-
0
-

#6 Tango
no popravde jsem se jeste nesetkal se stringem, kterej by mel problem s byteorderem (kdyz nepocitam UTF8)... cisla jsou na druhou stranu trosku horsi

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.93.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 48 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý