Světlé pozadí => popředí? – CSS – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Světlé pozadí => popředí? – CSS – Fórum – Programujte.comSvětlé pozadí => popředí? – CSS – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
8. 3. 2014   #1
-
0
-

Dobrý den,
jak vyřešit popředí na pěkném světlém a pestrém pozadí, které tedy skýtá všechny základní odstíny - RGB? Ať zvolím sebetmavší odstín jedné ze složek (RGB), jelikož jej obsahuje pozadí alespoň v malé části (byť i v malé sytosti/...), tak ve výsledku není popředí čitelné. (Myslím tedy vyloženě obyčejný text.) Zkusil jsem nejrůznější barvy písma. A pak tedy jedinou možnost, která mne napadá - dát pod toto popředí jiné pozadí - tedy nějaký box. Ovšem to prostě neladí... Zkusil jsem jen velice průsvitný box - aby pozadí bylo vidět. Zkusil jsem na okraje shadowbox, aby to tolik nevyčnívalo... Co se dá kromě změny lokálního pozadí, která narušuje běh hlavního pozadí ještě dělat, krom změny hlavního pozadí? (V rámci moderního webdesignu, aby mi z toho nevzešlo retro.)
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
8. 3. 2014   #2
-
0
-

Tak mě napadlo tu část hlavního pozadí kde mám i popředí odbarvit. Jen nevím jak to udělat tak nějak efektivně... Jedna část je statická - vím přesně umístění a odbarvuji ji nyní přímo v obrázku, ale jak odbarvit část pozadí dynamicky?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
Ericsko+3
Stálý člen
8. 3. 2014   #3
-
0
-

#2 Matěj Andrle
Skusil si dat shadow iba pod text?

napr.

color: black;
text-shadow: 0 0 3px 5px white;

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.34.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
8. 3. 2014   #4
-
0
-

Ale to je právě retro - ne? Alespoň když mi říkal můj kamarád pravidla, rámečky a stíny pod textem mi zakazoval...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
8. 3. 2014   #5
-
0
-

#4 Matěj Andrle
tomu se rika kontrast.. jestli znamena "moderni" neco jako preplacany, necitelny a podobne, tak sem za retro :D

(ale v tomdle sem asi jinej.. nesnasim weby, ktery maj na kazdy strance 10MB smeti, abych si precetl tech 100B informaci  -  dialup na ne - nebo aspon nejaky podradny edge :)) 

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Matěj Andrle+1
Grafoman
8. 3. 2014   #6
-
0
-

#5 KIIV
Mám myslím líbivé řešení - použil jsem filtr na převedení celého obrázku pozadí do šedin. Ovšem nastavuji ho jako pozadí tomu boxu - s pozicí spočítanou v JS tak, že to vypadá přesně jako součást obrázku. Jen je to teď divné v tom, že je to ostře hranaté - uvažuji dát kolem toho shadowbox, ale nevím...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.144.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Pozadí — založil Alan

Pozadi — založil Jindra

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý