C++ Builder XE5 a MySQL Connector 1.1.3 – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C++ Builder XE5 a MySQL Connector 1.1.3 – C / C++ – Fórum – Programujte.comC++ Builder XE5 a MySQL Connector 1.1.3 – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

14. 3. 2014   #1
-
0
-

Ahoj

potřebuji ve své aplikaci se připojit ke vzdálené DB a data graficky zobrazit. C++ Builder XE5 proffesional ed. umožňuje pouze lokální připojení nebo embeded DB. Koupit rozšíření C++ Builderu mi "správce kasy" zamítl. Chtěl jsem použít MySQL Connector a zde nastaly potíže. C++ Builder hlásí mnoho chyb, většinou Multiple Declarations. Pokud kompiluji vzorový příklad (upravený pro připojení k mé DB) http://dev.mysql.com/doc/connector-cpp/en/connector-cpp-examples-complete-example-1.html  podle návodu z http://dev.mysql.com/doc/connector-cpp/en/connector-cpp-apps-windows-visual-studio.html#connector-cpp-application-build-dynamic  s použitím MS VS 2008 express, vše funguje bez problémů.

Jak vyřešit použití MySQL Connectoru v C++ Builderu?

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Martin Kozibrátka0
Stálý člen
16. 3. 2014   #2
-
0
-

Pokud bych měl ten problém já, stáhl bych si zdrojové kody toho connectoru, a zkompiloval pod toolchainem C++ Builderu.

Dokonce je to v tom manuálu doporučený postup...

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.102.79.–
Savana.cz - neomezený webhosting za pár kaček :)
Martin Kozibrátka0
Stálý člen
16. 3. 2014   #3
-
0
-

Jinak osobně bych to tipoval na nějaké makro, které se má přidat a tys ho možná přehlédl v dokumentaci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.102.79.–
Savana.cz - neomezený webhosting za pár kaček :)
16. 3. 2014   #4
-
0
-

V manuálu doporučují zkompilovat zdrojáky Connectoru stejným překladačem jako bude kompilována aplikace. Návody jsou napsané pro MS VS. Zkusil jsem vygenerovat "borlandí" makefile pomocí C make. Makefile by se asi měl "předhodit" linkeru. Zde moje vědomosti a dovednosti končí   . U MS VS jsem našel volbu vytvořit projekt z externího makefile, u C++ Builderu jsem takovou volbu nenašel.

Začínám mít pocit, že bych měl opustit "nestandartní" IDE a používat to, co je pro Windows nejlepší - MS VS.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.95.60.–
Martin Kozibrátka0
Stálý člen
17. 3. 2014   #5
-
0
-

Škoda, že nemám Builder X5, jinak bych to zkusil zprovoznit už proto, že mě to zajímá. Kdysi jsem s Builderem taky něco dělal, ale už si z toho nic nepamatuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.102.79.–
Savana.cz - neomezený webhosting za pár kaček :)
18. 3. 2014   #6
-
0
-

Lze získat 30-denní trial, na funkci je plnohodnotný. Akorát instalace zabere dost času.

Při hledání řešení jsem narazil na  http://bcbjournal.org/articles/vol4/0012/Using_Visual_C_DLLs_with_CBuilder.htm?PHPSESSID=8089f9a3961b4fd073d6a77fafa1a99e   bohužel pro mne, je to vhodné pro funkce. Jak autor upozorňuje, u tříd je to o mnoho komplikovanější. Ještě mne napadla jedna možnost: vzít zdroják a upravit ho tak, aby ho C++ Builder zkompiloval a sestavil dll. Asi to bude šíleně pracný.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
20. 3. 2014   #7
-
0
-

Nepatrný posun: Podařilo se mi nastavit Cmake tak, aby vyprodukovalo makefile. Pak jsem spustil utilitu make.exe (nachází se v adresáři bin instalace C++ Builderu).  Obdržel jsem 21 chyb    např. stdlib.h 656: _strtoi64 is not a member of std    Dále několik Multiple declaration.

Po prohlídce stdlib.h jsem na řádku 656 žádný _strtoi64 nenašel...  Rozdílné verze knihoven?

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Martin Kozibrátka0
Stálý člen
20. 3. 2014   #8
-
0
-

Ano to děláš dobře. Nemá C++ builder nějakou příkíkazovou řádku podobně jako má VS? make.exe ti totiž spustí kompilaci z makefile, ale je možné, že mu budou chybět nějaké cesty ke knihovnám. Pokud by měl C++ builder nějaký svůj vlastní příkazový řádek, nejspíše by již měl nastavené všechny důležité cesty a právě z tohoto příkazového řádku by jsi měl make spustit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.102.79.–
Savana.cz - neomezený webhosting za pár kaček :)
20. 3. 2014   #9
-
0
-

generuje stejný výpis chyb, zřejmě mezi "RAD Studio Command Promp" a Příkazovým řádkem Windows je rozdíl jen v prac. adresáři.

Vrtá mi hlavou, jestli u Cmake (verze 2.8.12.2) nemá ještě nějaké nastavení, které mi uniklo.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
20. 3. 2014   #10
-
0
-

C++ Builder má svou instalaci boost. Po nastavení cesty k ní u Cmake se počet chyb snížil na 13. Chyby z stdlib.h přetrvávají.

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
vitamin+8
Grafoman
20. 3. 2014   #11
-
0
-

Skus pouzit <cstdlib> miesto <stdlib.h>

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.105.152.–
obfuscate: "The cruel god Malloc will strike you down. "
ZMeson: "That's the C god. C++ has a new god. "
20. 3. 2014   #12
-
0
-

Zásah do zdrojáků třetí strany. Vyskytuje se to v tolika souborech, že to nemám šanci všechno najít a změnit.

hu 

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 21 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý