Ahoj, před pár dny jsem začal bojovat s Javou a narazil jsem na něco, v čem bych ocenil objasnění. Teorie je taková, že je Java multiplatformní.
Nicméně k metodě next.Line() je dle materiálu, co mám, potřeba dodat new Scanner(System.in, "Windows-1250").
Mám pravdu, že tímto řádkem odkazuji použitelnost kodu jen pro Windows hned ze začátku?
Dalo by se "Windows-1250" nahradit třeba "UTF-8" nebo "UTF-16" a tím si to pojistit nebo dá se nahradit něčím jiným tak, aby byl kód přenositelný mezi OS?
Děkuji
TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu



Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.7.–
Guru
Zjistit počet nových příspěvků
































