SciTE - buffery – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

SciTE - buffery – Offtopic – Fórum – Programujte.comSciTE - buffery – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Matěj Andrle+1
Grafoman
1. 6. 2014   #1
-
0
-

Dobrý den,
tento editor (IDE) mne naplňuje vším, co očekávám. Velice těžce bych se s ním loučil, ale asi mi jiného nezbude. O co GO? Vše se v něm krásně píše, vše se krásně konfiguruje + Lua na tvorbu vlastních funkcí... Jenže po vší té práci se buffer jaksi zasekne - a najednou prázdno - celá práce pryč... Dříve jsem tak skutečně přišel o velké části svých projektů - jednoduše při uložení narušeného bufferu (delší prací) se následne soubor vymaže (souborový systém jej správně nedetekuje) - s časem používání jsem na to vyvinul mnohé triky, ale právě před chvílí jsem jen o vlásek zachránil svůj projekt. Nejhorší na tom je, že ani ukládat chtít nemusíte - stačí program po čase práce chtít vypnout a bum - program se nevypne, ale jen vymaže soubory... Takto se skutečně pracovat nedá - chci mít jistotu, že o nic nepřijdu... Existuje na to patch/...? Popř. do čeho se mi bude snáze přecházet?
Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.159.–
Kit+15
Guru
2. 6. 2014   #2
-
0
-

#1 Matěj Andrle
Díky za informaci. SciTE jsem kdysi chtěl vyzkoušet, protože měl dobré reference, ale nakonec z toho sešlo. Vim mě nikdy ve štychu nenechal.

Zkusil bych, jestli je v pořádku HW a OS. Tohle nevypadá jako běžné chování rozšířeného editoru.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
2. 6. 2014   #3
-
0
-

Popravdě jsem to moc netestoval - protože absolutně netuším kdy to nastává atd. (navíc jak simulovat hodiny práce, hibernací pro venčení psa atd.) - avšak nejspíše je na vině hibernace. Po několika hibernacích se mi systém celkem slušně rozpadá - jedná se o drobnosti, ale stejně jako s tím bufferem - následky bývají fatální - ale po čase se s tím člověk naučí žít... Beru to tak, že od OpenSource hold nemohu očekávat co od komerčního produktu... Rozhodně mi neříkej, že když chci program vypnout (ukládám pravidelně - tak bych o nic moc nepřišel - kdybych to při problémech neuložil - navíc mohu vložit text do schránky) tak se jakkoliv může dostat k zápisu na disk - to prostě nechci - když už to má zlobit, tak ať to jde bez problémů vypnout... Nejlepší je ho zabít příkezem KILL - to ho zabije dokonale - že nestihne nic uložit na disk... Ale o problémech se dozvím jedině tak, že po uložení nějakého souboru zůstane editační hvězdična před titulkem - přesto to hlásí uloženo - a většinou soubor existuje již jen v editoru. Následnými pracemi se vymaže i od tamtud - tudíž mým trikem je uložení do schránky, zkotnrolování všech souborů - vše ukládám jiným programem atp. - a pak zabití KILLem - aby to nepodělalo ještě vypnutí... (program pak ani vypnout nejde - pak už jen podělává soubory...) A navíc kvůli tomu přijdu o historii - a tu často využívám, abych si mohl vyzkoušet více verzí - stačí aby se to podělalo ve "správný okamžik" a uložit se mi může podařit již jen něco, co jsem chtěl zahodit - a původní dílo je v tahu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.140.–
Kit+15
Guru
2. 6. 2014   #4
-
0
-

#3 Matěj Andrle
Máš verzovat ...

Open Source jsou obvykle velmi kvalitní programy. Rozhodně kvalitnější než třeba Freeware a často kvalitnější než komerční SW. Už jsi tu chybu nahlásil na fóru SciTE?

Který používáš souborový systém? Něco podobného dělal XFS. Nemáš náhodou přetaktovaný procesor?

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
2. 6. 2014   #5
-
0
-

Základní deska by měla být nová - HW je snad OK - ještě aby to... :) Systém je to normálně žurnálovací EXT4. Jinak k hlášení - snažím se to nějak vysvětlit Anglicky - ale... :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.140.–
Kit+15
Guru
2. 6. 2014   #6
-
0
-

#5 Matěj Andrle
Tak to zkus vysvětlit anglicky... :)

Matně si vzpomínám, že jsem se SciTE také měl nějaké potíže. Možná má podobnou bolest jako Word - u většího projektu spadne a všechno smaže. I komerční SW má občas své mouchy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
2. 6. 2014   #7
-
0
-

Však vždyť to píši... Jeden soubor, jedna hodina - žádný problém... 200 souborů, 300 hibernací - bum... Proto se pídím po nečem, na co si nebudu muset 20 let zvykat - mám rozjetý projekt... Nečekám, že se to nepodělá - chci jen nepřijít o soubory, které napíši...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.140.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

SciTe — založil josef.zaviska

SciTe - nastavení — založil Suchoš

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý