Debian - ovladač pro síťovou kartu – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Debian - ovladač pro síťovou kartu – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comDebian - ovladač pro síťovou kartu – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

Kristina
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
11. 7. 2014   #1
-
0
-

Dobrý den,

zakoupila jsem si nový notebook, konkrétně Notebook ACER ASPIRE E1-572G. Jelikož používám debian, chtěla bych ho mít i na tomto nb. Při instalaci je však po mně žádán ovladač pro síťovou (ethernet) kartu. Marně jsem hledala na webu, na stránkách firmy Acer je vše jen pro Windows (nebo špatně hledám). Nemá s tím někdo zkušenost? Co a kde stáhnout? U předchozího nb jsem ovladače našla, nyní jsem však bezradná.
 

Předem děkuji všem, kdo by se mi pokusili poradit

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.222.228.–
Kit+15
Guru
11. 7. 2014   #2
-
0
-

#1 Kristina
V jednom fóru jsem našel tohle: 

sudo apt-get install firmware-brcm80211

ale záleží na tom, jaký modem WiFi tam máš. To si musíš nejprve zjistit, protože tohle bylo pro Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Kristina
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
11. 7. 2014   #3
-
0
-

#2 Kit
Děkuji za odpověď. To by znamenalo, že mám napsat, že nemám žádnou kartu pro ethernet a potom zkusit doinstalovat ten ovladač? Já totiž používala mini.iso, abych si neinstalovala zbytečně mnoho programů (tak se mi to osvědčilo) a myslela jsem, že je tam nutné být v průběhu instalace připojená na net. Raději bych, kdybych ovladač měla připravený před instalací. Nebo lze tento příkaz spustit i v průběhu instalace? Nejsem v tomto tak zběhlá, omlouvám se možná hloupé dotazy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.222.228.–
Kit+15
Guru
11. 7. 2014   #4
-
0
-

#3 Kristina
Zatím jsem vždy instaloval přes ethernet, takže s WiFi (ani s Debianem) tolik zkušeností nemám.

Zkus mu dát, že nemáš ethernet -třeba začne hledat WiFi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.174.34.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
jistr
~ Moderátor
0
Návštěvník
12. 7. 2014   #5
-
0
-

#3 Kristina
Tady se mi podařilo najít, že váš notebook má ethernet čip Broadcom BCM57786:

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-E1-572G-54204G75Mnkk-Notebook.99958.0.html

Vypadá to na chybu v jádře (neschopnost detekovat právě tento čip a dva další), která už byla opravena, ale asi není opravena na vašem instalačním médiu (Debian nevychází moc často).

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1182868

http://askubuntu.com/questions/288454/ubuntu-13-04-on-mac-mini-6-2-ethernet-port-broadcom-netxtreme-bcm57766-not-detec

Asi by bylo nejlepší nainstalovat systém prvně bez ethernetu a až s hotovou instalací to potom zkusit vyřešit, možná bude pak stačit pustit update (a po updatu jádra restartovat počítač). Detekuje instalátor alespoň wifi a máte možnost připojení přes wifi, abyste po instalaci mohla stáhnout updaty?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.144.–
Software Engineer @ Red Hat
jistr
~ Moderátor
0
Návštěvník
12. 7. 2014   #6
-
0
-

Ještě mě napadá -- máte ten instalační image aktuální? Poslední mini.iso je z 16. března tady:

http://ftp.cz.debian.org/debian/dists/unstable/main/installer-amd64/current/images/netboot/

Ještě by taky mohlo stát za zkoušku netinst.iso (poslední z 26. dubna). Ve způsobu distribuce debianu se ale nevyznám tak nevím jaký je mezi nimi praktický rozdíl...

http://debian-cd.mirror.web4u.cz/current/amd64/iso-cd/debian-7.5.0-amd64-netinst.iso

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.144.–
Software Engineer @ Red Hat
Kristina
~ Anonymní uživatel
17 příspěvků
14. 7. 2014   #7
-
0
-

#6 jistr
Moc děkuji za Vaše odpovědi. Spíše se teď pokusím poprat s Debianem 8, ten kartu najde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.96.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý