Jak udělat z 200GB HDD 300GB!!! – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak udělat z 200GB HDD 300GB!!! – Hardware – Fórum – Programujte.comJak udělat z 200GB HDD 300GB!!! – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

Jiri Kuba
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
27. 1. 2007   #1
-
0
-

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat ohledně zvýšení kapacity HDD. Mám doma HDD 200GB a na internetu jsem našel návod jak fyzicky zvětšit jeho kapacitu až na 300GB. A to tak že se trošku povolí ty čtyři šroubky co drží ten plech. Tím by se měl zvětšit prostor uvnitř a tím pádem by se tam mělo vejít více dat. Nemá s tím někdo zkušenost?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Juríček
~ Moderátor
0
Stálý člen
27. 1. 2007   #2
-
0
-

To Jiri Kuba: inak, prvá vec, čo ma dnes rozosmiala... :ms_0018:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Sonyc
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
27. 1. 2007   #3
-
0
-

(starej vtip,ale že si to ty tak odpovim) , no pokud odšroubuješ kritku celou tak zalokuješ celý prostor okolo sebe !!! celej pokoj , kapacita pak narůstá o 600% na každý metr krychlový !

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
27. 1. 2007   #4
-
0
-

Toto radsej nekomentujem :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
27. 1. 2007   #5
-
0
-

Jiri Kuba píše:#
# Ahoj. Chtěl jsem se zeptat ohledně zvýšení kapacity HDD. Mám doma HDD 200GB a na internetu jsem našel návod jak fyzicky zvětšit jeho kapacitu až na 300GB. A to tak že se trošku povolí ty čtyři šroubky co drží ten plech. Tím by se měl zvětšit prostor uvnitř a tím pádem by se tam mělo vejít více dat. Nemá s tím někdo zkušenost?



To jsem taky cetl, pry nejakych 25GB za ctvrt otocky sroubkem :D

Zkus to, ale nenesu za to odpovednost. Pak poreferuj o vysledku :ms_0435:

Sonyc: To je v riti, mam malej pokoj :ms_0085:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
DeaLer+2
Hero
27. 1. 2007   #6
-
0
-

Už se to tu někde v diskusi válí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
op
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
27. 1. 2007   #7
-
0
-

Skusim som, kapacita sa mi zvysila o 50GB z 200GB mam 250!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin Šimko
~ Redaktor
0
Grafoman
27. 1. 2007   #8
-
0
-

možná se kapacita o něco zvýší ale to riziko, že se mezi plotny dostane prach nebo nečistoty za to nestojí, nehledě pak na to, že takto "upravený" disk je náchylnější na otřesy, teplotu atd... určitě netestovat !!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Programujte.com redaktor
Sleduj mě na @MartinSimko
Marek0
Návštěvník
27. 1. 2007   #9
-
0
-

Chjo..... http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=257174&EXPS=%22300GB%2A%22
Ještě bych to pochopil v offtopic,ale v HW.....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Optimismus je způsoben nedostatkem informací
Petr Hartl0
Grafoman
29. 1. 2007   #10
-
0
-

Sonyc píše:#
# (starej vtip,ale že si to ty tak odpovim) , no pokud odšroubuješ kritku celou tak zalokuješ celý prostor okolo sebe !!! celej pokoj , kapacita pak narůstá o 600% na každý metr krychlový !


Zkusim přitáhnout kompa do velký tělocvičny a budu mít několik tisíc GB prostoru :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
6. 2. 2007   #11
-
0
-

Sonyc píše:#
# (starej vtip,ale že si to ty tak odpovim) , no pokud odšroubuješ kritku celou tak zalokuješ celý prostor okolo sebe !!! celej pokoj , kapacita pak narůstá o 600% na každý metr krychlový !


Jen potom nesmis vetrat aby ti nejaka data neunikla!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Lajmon0
Věrný člen
8. 2. 2007   #12
-
0
-

Sonyc píše:#
# (starej vtip,ale že si to ty tak odpovim) , no pokud odšroubuješ kritku celou tak zalokuješ celý prostor okolo sebe !!! celej pokoj , kapacita pak narůstá o 600% na každý metr krychlový !

ROFL ROFL looooooool

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
hubalda0
Duch
28. 6. 2008   #13
-
0
-

Nedělejte to!!! Já sem to teda neskoušel, ale ze školy vím, že to nezvíší prostor, ale jestli to uděláte tak si jenom přihoršíte, i když to možná bude harddisk chvilku fungovatl, ale věčinou za pár týdnu odejde, dostane se tam prach, nečistoty, vlkost... a je po něm. Příště až sem někdo napíše takovou blbost, tak to smažte. Může někdo věřivej přijít a udělat to.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.100.–
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
28. 6. 2008   #14
-
0
-

To hubalda : Hošku, ty si taky moc důvtipu nepobral, co? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.25.–
MZetko0
Stálý člen
28. 6. 2008   #15
-
0
-

Zkusil jsem to. Neuvěřitelné.

Měl jsem 500GB
Odšrouboval jsem šroubky a měl jsem +5GB=550GB.
Otevřel jsem case a měl jsem k tomu +50GB=600GB.
Otevřel jsem okno a měl jsem k tomu +50 GoogolBytů
To už se ale docela dost zahříval komp :smile5:
Zkusil jsem ještě udělat díru do atmosféry.
To už se ale zaseknul počítač.

Jinak LOL :smile5:

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
28. 6. 2008   #16
-
0
-

hubalda napsal:
Nedělejte to!!! Já sem to teda neskoušel, ale ze školy vím, že to nezvíší prostor, ale jestli to uděláte tak si jenom přihoršíte, i když to možná bude harddisk chvilku fungovatl, ale věčinou za pár týdnu odejde, dostane se tam prach, nečistoty, vlkost... a je po něm. Příště až sem někdo napíše takovou blbost, tak to smažte. Může někdo věřivej přijít a udělat to.



Achjo, dalsi gravedigger...kam ten svet speje...

Jinak...cely tenhle thread je o aprilovem clanku ze ZIve tusim ze z roku 2006.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
yaqwsx+9
Posthunter
29. 6. 2008   #17
-
0
-

JInak jsem zkusil povolit 4 šroubky a nic :( To asi bude tím, že každý HDD má 5 popř. 7 šroubků... Ale nevím jestli je mám povolit všechny - v návodu byly jenom 4... Poraďte, už jsme zoufalý!

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.78.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
juiCZe0
Návštěvník
20. 7. 2008   #18
-
0
-

Na CZC byla na tohle téma zajímavá diskuze, kde si několik blbců v euforii zrušilo disk :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.45.74.–
mephi0
Expert
25. 7. 2008   #19
-
0
-

Ano funguje to, ale záleží na danom kuse disku. Je to veľke riziko ale aj tych par GB pomôže :) Ide o to, že pre výrobcov je nákladné robiť rôzne kapacity diskov. Preto robia len pár druhov, ktoré potom obmedzujú (pohyb čítacích hláv po platniach). Hlavne si pred rozšírením niekam zálohujte dôležité dáta.

Podporujte túto myšlienku, niekomu sa to podarilo prevaliť tak si to užívajme (-:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Miro17010
Stálý člen
2. 5. 2009   #20
-
0
-

Jiri Kuba napsal:
Ahoj. Chtěl jsem se zeptat ohledně zvýšení kapacity HDD. Mám doma HDD 200GB a na internetu jsem našel návod jak fyzicky zvětšit jeho kapacitu až na 300GB. A to tak že se trošku povolí ty čtyři šroubky co drží ten plech. Tím by se měl zvětšit prostor uvnitř a tím pádem by se tam mělo vejít více dat. Nemá s tím někdo zkušenost?



tym ze tam das viac vzduchu sa ti to asi nezvetsi, lebo aj tak sa nezvecsia tie kotuce :D, ale zda sa mi ze je to mozne pomocou naformatovania v specialnych programoch, ale tam je uz riziko straty udajov a mechanickeho poskodenia hdd, viem na 100% ze sa to dalo u diskiet, ale newem ci aj s hdd

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.47.–
začinajúci programátor v .Net: C# & OpenTK: OpenGL( pouzivam ), OpenAL( zatial nepouzivam ), OpenCL( este som neskusal )
Earl Cash0
Věrný člen
3. 5. 2009   #21
-
0
-

To Miro1701 : ?????!!!!!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2009   #22
-
0
-

to uz ani neni vtipny... uz je to smutny... :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.237.136.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Jak to udělat — založil Dave

Jak udělat podmenu — založil PoklickaPan

Jak udělat šachy. — založil Montezo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý