Nastavení frekvence mikroprocesoru – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nastavení frekvence mikroprocesoru – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comNastavení frekvence mikroprocesoru – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

fialot0
Newbie
27. 1. 2007   #1
-
0
-

mám mikroprocesor atmega162 s 11 MHz krystalem, nahrál jsem do něj program a mikroprocesor se chová, jako by byl napojen na krystal s frekvencí 1MHz (tedy asi 10x nižší, než by měl mít). čím vším se nastavuje frekvence cyklů procesoru, nějakými děliči? nevím si s tím rady.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jiří Chytil0
Věrný člen
27. 1. 2007   #2
-
0
-

pokud máš krystal 11MHz tak v Atmelech bývá myslím hmitočet oscilátoru dělen 12. tedy jeden hodinový cyklus je doven 12 kmitům oscilátoru.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Elektronika a microprocesory a matematika www.8bitu.cz
fialot0
Newbie
28. 1. 2007   #3
-
0
-

A nedá se to nějak vypnout?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
fialot0
Newbie
28. 1. 2007   #4
-
0
-

nebo to dělá jen při vyšších kmitočtech?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
28. 1. 2007   #5
-
0
-

Sunmay tě trochu plete. To dělení 12 bylo u procesorů 8051. U AVR se nastavuje prekvence tzv fusebity. Nastavení fusebitů je docela ošidná záležitost, zvlášttě pro nováčky. Špatným nastavením je možné si procesor uvést nevratně do nefunkčního stavu. Doporučuji podívat se do katalogového listu. U softaware pro programátory si dej ale pozor na to, že zaškrtnuté políčko checkboxu znamená 0. Tedy že pojistka je naprogramována. To že Ti to pracuje na frekvenci 1MHz může být tím, že máš nastavený interní RC oscilátor 1 MHz. Ať tám dáš jakýkoliv krystal, nebo ho odpojíš, bude to pracovat nejspíš stejně. Je potřeba fusebity přehodit nastavení na externí oscilátor : http://programujte.com/galerie/200701281411_fuse.jpg

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
fialot0
Newbie
28. 1. 2007   #6
-
0
-

jo, máš pravdu, je to nastavený na vnitřní oscilátor, vypájel jsem krystal a funguje to taky
dík

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jiří Chytil0
Věrný člen
28. 1. 2007   #7
-
0
-

No jo sakra nové atmely ted nesluduju valím na PICech a chcu skusit motorolu :D, akorát nevím jeslti ju unás seženu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Elektronika a microprocesory a matematika www.8bitu.cz
Matěj Pácha0
Super člen
6. 2. 2007   #8
-
0
-

Možná trošku pozdě, ale přece: Motorola uC se přetransformovala na Freescale Semiconductor (a má sídlo v Rožnově p.R.)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
jjakub
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
13. 2. 2007   #9
-
0
-

To durmitor: "Špatným nastavením je možné si procesor uvést nevratně do nefunkčního stavu." Jakým nastavením Fusebitů ho jako zničíš? ceklem by mě to zajímalo. Možná když někdo nemá generátor :-( ???

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jetcat0
Duch
13. 2. 2007   #10
-
0
-

Tak to mně taky trošku mate,"když je poličko zaškrtnuté,je bit naprogramovaný",nevím proč Atmel používa tuto obrácenou logiku a nebo jsem něco nepochopil já???Varianta 2 je pravděpodobnější

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
13. 2. 2007   #11
-
0
-

To jjakub:

Některé kombinace fusebitů jsou rezervovane, proto lze AVR uvést do nefunkčního stavu....

To Jetcat:

Varianta 1 je sprvně.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Výběr mikroprocesoru — založil dominik tinka

Generováni frekvence — založil Tomáš

Obnovovací frekvence — založil maherik

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý