HTML 5 Canvas kniha – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

HTML 5 Canvas kniha – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.comHTML 5 Canvas kniha – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com

 

Jiří Ketner
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
7. 9. 2014   #1
-
0
-

Zdravím,

následující 2 semestry budu pracovat na bakalářské práci, která bude postavena na HTML5 Canvasu. Chtěl bych si o tom nejdříve něco přečíst (a ostatně do BP budu potřebovat také nějaké knižní zdroje) a dozvědět se více. Doporučíte mi nějakou literaturu, českou/anglickou, na tom nesejde :-)

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:96cb:a06e:5cb4:...–
Kowalsky950
Stálý člen
7. 9. 2014   #2
-
0
-

#1 Jiří Ketner
Záleží čím se chceš zabývat. Jestli jen 2D grafikou nebo i 3D.

U 2D je to relativně jednoduché :) Já používám dokumentaci na w3schools. Je to relativně samovysvětlující :) Tady jsou k tomu ještě nějaké ukázky ;-) To by si snad měl zvládnout, pokud máš alespoň základní představu o vykreslování.

Pro 3D to bude asi složitější. Tady jsem nic nečetl, ale narazil jsem na WebGL Game Development a Programming 3D Applications with HTML5 and WebGL. Zkus se podívat na tyto, tedy pokud ti nevadí angličtina ;-)

S pozdravem

Patrik Valkovič

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:96c1:cbb6:a005:...–
Jiří Ketner
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
7. 9. 2014   #3
-
0
-

#2 Kowalsky95
Má to být 2D, případně pseudo 3D (pohled šikmo dolů). Díky za tipy, podívám se po tom :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:96cb:a06e:5cb4:...–
Kowalsky950
Stálý člen
7. 9. 2014   #4
-
0
-

#3 Jiří Ketner
Nechci tě nějak odrazovat, ale nevím jestli tak 100% víš do čeho jdeš. Javascript není stavěný na takové množství výpočtů, které hra požaduje. Sám jsem v JS něco málo dělal (něco na motivy Pacmana), ale zavrhnul jsem to právě kvůli výkonu JS. Kromě toho se jedná o  exotičtější jazyk.

Ale pokud to máš v zadání nebo si sse tak už rozhodl, nebudu ti to  rozmlouvat ;-)

Kdybys potřeboval s něčím pomcot tak se klidně ozvy ;) Rád bych se na něčem takovém účastnil :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:96c1:cbb6:a005:...–
Jiří Ketner
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
9. 9. 2014   #5
-
0
-

Je v zadání, HTML5 canvas na nejakem JS frameworku (napr. limeJS, ImpactJS) a je to spíš aplikace, než hra, ale s prvky gamifikace (rpg). A když je to tak zadaný, tak se o to pokusím :) Díky, kdyžtak se ti ozvu ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:96cb:a06e:247d:...–
peter
~ Anonymní uživatel
3981 příspěvků
10. 9. 2014   #6
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:1f7:a4c1:ce...–
Kowalsky950
Stálý člen
10. 9. 2014   #7
-
0
-

#6 peter
Já myslel že tím Pseudo3D spíš myslel izometrické 2D. Viz například Diablo 2. Algoritmy stále stejné jako pro 2D, ale pouze vykreslování probíhá striktně ze zadu do předu, takže se můžou objekty překrývat.

Připojen obrázek.

Připojen obrázek.

Nebo ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:96c1:cbb6:29fc:...–
Melamber7770
Newbie
3. 10. 2014   #8
-
0
-

ahoj,shaním kod na canvas který by mi takto vykreslil šachovnici(prozatím),díky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.53.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

HTML Canvas Programátor - Praha — založil Developus

Canvas — založil maral

Kreslenie do Canvas — založil lubo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý