Práce ve společnosti UNICORN – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Práce ve společnosti UNICORN – Offtopic – Fórum – Programujte.comPráce ve společnosti UNICORN – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Dan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
10. 9. 2014   #1
-
0
-

Ahoj, jsem čerstvě po škole a tak se poohlížím po práci, která by byla zaměřená na programování. Absolvoval jsem pár pohovorů a nejvíce mě zaujala společnost UNICORN. Velká škála benefitů a do roka skoro dvojnásobný plat + pozvolný přístup co se zapojení do projektů týče.

Rád bych se Vás proto zeptal zda máte nějaké osobní zkušenosti s touto společností, zda je realita opravdu taková, jaká mi byla nastíněna.

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
11. 9. 2014   #2
-
0
-

UNICORN? mají levný benzín....

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.81.–
Kit+15
Guru
11. 9. 2014   #3
-
0
-

#1 Dan
Na osobní zkušenosti bych se na fórech vůbec neptal. Prostě to zkus a budeš mít osobní zkušenost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
12. 9. 2014   #4
-
0
-

Pokud vím, UNICORN je považován za průtokáč. Neustále nasávají nové lidi, protože z druhé strany jim ti "opotřebovaní" pořád odcházejí. Zaměstnanci jsou pro ně jen snadno nahraditelný materiál.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.105.–
Kit+15
Guru
12. 9. 2014   #5
-
0
-

#4 RomanZ
Každé zaměstnání je průtokáč.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
12. 9. 2014   #6
-
0
-

#5 Kit
ne uplne.. kdyz jsou dobry podminky, tak te po par mesicich ani nenapadne hledat neco jinyho .. a treba ani po 5 letech

zato kdyz mas praci, kde se z tebe snazi vyzdimat i dusi, tak zaprve neudelas ani polovinu toho, co bys mohl zvladnout, kdyby byly dobry podminky, ale jeste ktomu ses furt ve stresu, doma si neodpocines, v noci se nevyspis... (a do roka uz ses tak znicenej ze musis okamzite jinam)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
12. 9. 2014   #7
-
0
-

#5 Kit
ne vždy. Ve svém současném zaměstnání jsem 10 let a o změně neuvažuji a nevypadá to, že bych měl být "odejit"

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:67c:1222:800:f1bc:f3...–
Rick
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
12. 9. 2014   #8
-
0
-

Co vim, tak Unicorn neboli Vigour je nejvetsi softwarova firma v CR. Ocekaval bych, ze to tam tedy nebude spatne :-)

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.66.178.–
12. 9. 2014   #9
-
0
-

#8 Rick
Velká firma není zárukou kvalitního zaměstnání. 

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Rick
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
13. 9. 2014   #10
-
0
-

Myslim ze je to minimalne dobry predpoklad.
Vigour ma slusny obrat, tak proc se o to nepodelit i se zamestnanci :-)

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.137.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
13. 9. 2014   #11
-
0
-

#10 Rick
ono to deleni zacina od nejvyssiho managementu a pokud se nahodou neco dostane az k radovym zamestnancum, tak je to navyseni platu o 3 tisice nebo tak :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.95.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Dan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
14. 9. 2014   #12
-
0
-

#4 RomanZ
Něco podobného se mi právě také doneslo no. Chtěl bych jít pracovat do společnosti, kde fakt získám relevantní praxi v programování. A kde nebudu pracovat za pár korun. Chápu že jako absolvent si nemůžu vyskakovat, ale na druhou stranu rozhodně nechci za rok mít stejný plat jako nástupák...

Proto mi jde také o to, zda mám věřit tomu, když mi u pohovoru trvdí, že si "myslí", že do roka budu na skoro dvojnásobném platu.. Nevím jaká je běžná praxe, bylo by to moje první zaměstnání...

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
15. 9. 2014   #13
-
0
-

#12 Dan
v naprosté většině případů, pokud se necháš ukecat k nižšímu nástupáku, než k tomu platu, tak ti už zůstane navždy

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.95.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
15. 9. 2014   #14
-
0
-

To nevím. Déle než 2 měsíce to u nich nikdo z mých známých nevydržel, takže netuším, jaký je tam plat po roce. Nicméně předpokládám, že je pro ně levnější najmout čerstvého studenta zase za nástupák, než ošoupanému přidávat.

Běžná firma se takto nechová, protože zaškolení zaměstnance a získání dostatečné praxe na projektech firmy, než začne být pro firmu užitečný, je časově i finančně drahá záležitost a často na to zkušební doba nestačí. Takže si zkušené lidi neradi nechávají utéct. No a vypadá to, že Unicornu je to jedno. Asi to souvisí s tím, jaké projekty dělají. Nevím. Možná dokonce své zaměstnance "prodávají" na projekty dalších firem (outsourcing), pak by mi to dávalo smysl.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.105.–
Dan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
16. 9. 2014   #15
-
0
-

No řeknu to takhle, nástupní plat mi nabídli dost malý (v porovnání s konkurencí, kde jsem byl také na pohovoru), ale garantovali mi, že do roka budu mít skoro dvojnásovek (což vím, že u konkurence mít nejspíše nebudu). Takže se teď rozmýšlím, zda Unicornu věřit a risknout to, nebo ne. Dost by mi právě pomohl názor někoho, kdo tam alespoň ten rok pracoval.

RomanZ: A to odešli kvůli tomu, že jim dávali složité projekty, které nezvládali nebo se jim tam prostě nelíbilo?

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
Flowy0
Věrný člen
16. 9. 2014   #16
-
0
-

#15 Dan
ak budes dobry tak po roku praxe ten plat ktory ti slubili dostanes ako nastupny ... ak ti zvysia plat tak to nieje pre tvoje dobro (mozno ano ale len v nejakych nepodstatnych medziach) ale aby ti na chvilu zavreli hubu

urcite by som sa nerozhodoval podla platu (ak nieje nejaky moc offtopic) aspon nie kym nemas prax

dalsia vec je ze do akej miery mozes verit tomu kto ta ma prijat :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.222.–
https://github.com/Flowy
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
16. 9. 2014   #17
-
0
-

#16 Flowy
takovy veci musis mit cerne na bilem.. jinak to neexistuje

pak to taky predpoklada, ze tak dlouho vydrzi.. a jestli je to prutokac po 3 mesicich, tak bych dost pochyboval o podminkach tam

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.95.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
17. 9. 2014   #18
-
+1
-
Zajímavé
Kit +

#15 Dan
Nelíbilo. Tím neříkám, že se tam nemůže líbit Tobě.

V neschopnosti to rozhodně nebude. Šlo o lidi, kteří předtím dokázali samostatně dělat na projektech pro velmi náročné zákazníky (např. banky) a na podobných projektech dělají i teď.

Já Tě od té práce neodrazuju, však to zkus a uvidíš.

Odhlédněme od Unicornu. Když chodíš na pohovory kvůli zaměstnání, není to jen o tom že oni se ptají a Ty dokazuješ svoje schopnosti. Musíš se ptát taky Ty jich a tím získat informace o poměrech ve firmě. Ptát se na stravenky je blbost. Ptej se na školení, na přesčasy, na možnost práce z domu, na to zda dostaneš k sobě seniora a nebo se budeš od začátku plácat sám. Po kolika budete sedět v kanceláři, nebo zda jde o openspace. Jak budeš práci dělat - dojíždět k zákazníkovi a programovat s notebookem na klíně, zatímco Ti zákazník dýchá na krk, nebo pěkně v kanceláři? Mají verzovací systém, testují, mají automatické buildy? Dělají code review? Jak se přijímají úkoly a jak a komu se odevzdává práce - mají něco na bugtracking? Jak se dělá dokumentace změn, jak se sdílejí znalosti (mají třeba wiki)? A pak ty opravdu srandovní věci, třeba: kdo dělal na tom projektu přede mnou a proč už na něm nedělá?

Samozřejmě Tě bude zajímat něco jiného, pokud máš v korporátní firmě vyvíjet informační systém a nebo pokud jsi na volné noze a budeš dělat pro někoho jen webové stránky. Hodně věcí je vidět i bez ptaní, už jen když přijdeš na pohovor. Sedí dvacet lidí namačkaných v jedné místnosti a polovina z nich se překřikuje při telefonování, zatímco druhá má sluchátka a se zarudlýma očima zírá nepřítomně na monitory? Tak to bude super práce :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.105.–
Dan
~ Anonymní uživatel
38 příspěvků
22. 9. 2014   #19
-
0
-

#18 RomanZ
No takhle.. podle toho, co mi bylo řečeno na pohovoru by mě ta práce myslím bavila. Zaškolili by mě úplně od základů a dali mi pořádnej základ do praxe. To mi zní dobře. Stejně tak benefity, kancl max. pro 6 lidí atd.

Co ale řeším je ten plat. Jsem obecně nedůvěřivej člověk, takže když vím, že ten "dvojnásobný plat" nebudu mít na papíře, tak se mi to vůbec nelíbí. To zvyšování platu je totiž individuální, resp. pokud budu dobrej, dostanu přidáno. Kdo ale určí jestli třeba po půl roce jsem dobrej nebo ne?..

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.79.110.–
Kemko
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
11. 11. 2014   #20
-
0
-

#19 Dan
Ahoj Dane, tak jak jsi se nakonec rozhodl? Sel jsi tam a jsi tam stale? Resim podobnou vec. Diky za info :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.58.–
Pavel
~ Anonymní uživatel
383 příspěvků
14. 11. 2014   #21
-
0
-

#1 Dan
řeknu ti to asi takhle, pokud jsi po škole a nic moc neumíš (to nevím), tak tam nastup. Jako místo, kde se můžeš doškolit a něco naučit je to dobré. Ale těmi benefity a přístupem Práce hrou, kterou propagují, se nenech zmást. Nefunguje to. Pokud něco umíš, jdi jinam, dostaneš lepší peníze, nebudeš muset pořád dělat neplacené přesčasy a budeš mít 5 týdnů opravdové dovolené (tzn. nebude ti pořád někdo volat a nutit tě vytáhnout notebook a něco dělat) + sickdays, day-offs atd. Navíc ten jejich systém - je fakt příšernej a musíš do něj klikat alespoň hodinu denně - samozřejmě neplaceně - děláš to přece pro sebe...ufff Good Luck!

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.225.–
Jan
~ Anonymní uživatel
187 příspěvků
2. 7. 2015   #22
-
0
-

Ahoj,

vím, že oživuji staré téma, ale pokud jsi práce přijmul, tak by mě zajímalo,
jak to nakonec dopadlo se slíbeným platem a celkově s prací.

Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.139.4.–
Jana
~ Anonymní uživatel
29 příspěvků
20. 10. 2015   #23
-
0
-

#15 Dan
Pracuji tam déle jak rok a o zdvojnásobení si můžu nechat jen zdát. Nezvýšili ani o 10%... moji kolegové (stále ještě u Uni.) jsou na tom podobně... Z mého pohledu se vyplatí rovnou začít někde, kde nabízejí víc...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.122.193.–
Tomáš
~ Anonymní uživatel
560 příspěvků
3. 8. 2016   #24
-
0
-

#23 Jana
V unicornu jsem víc než rok a půl. Lákali na práci testera, kde po zaučení nabízí plat skoro dvojnásobný, pokud se jim budu líbit. Práci testera jsem vzal, přišel mi zajímavý projekt, na kterém mi slíbili pracovat, a jejich heslo slibem nezarmoutíš a nic tě to nestojí, jsem ještě neznal.

ALE peníze minimální i po takové době, nárůst z 90/hod na 110 po zkušební době, po mnoha vyjednávání, 25 000 hrubého a abych si ani nedovolil říct si o víc, jsem jen tester, tabulkově víc nedostanu. 4 týdny dovolené, z toho dva týdny máme nařízené.

Práce je to pod neustálým stresem, nikdy ještě jsme neměli projekty, které bysme stihli v termínu a bez přesčasů, nocování, víkendových prací. Je to opravdu tak, že lidi nasají a po nějaké době jim sami odejdou zničení, znechucení a úplně vystresovaní.

Je jedno, jestli pracuješ jako tester, programátor, analytik nebo manažer, je to na všech pozicích stejně, je jedno, jestli jsi šikovný nebo lempl. Ještě jsem nezažil, ani nevím o nikom, koho by vyhodili, jakmile se tam jednou dostaneš, unicorn tě sám nepustí, protože nemá lidi. Zkušebka je opravdu jen fráze, aby ti nemuseli na začátku nabízet víc peněz. 

O lidi se tam nikdo nestará, nemáš k sobě mentora, hodí tě do vody a plavej. Chceš se zeptat na něco seniora s radou? nemá na tebe čas. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.188.227.–
Eflyax
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
3. 11. 2017   #25
-
0
-

Spolupráci v Unicorn jsem odmítl poté, co mi pan náborář (Plzeň) při pohovoru tvrdil, že PHP je frontendová technologie... Pokud by to byla backendová technologie, tak by prý i HTML mohlo být backendová technologie, protože ho PHP generuje.
To mi při pohovoru stačilo a ihned mi bylo jasné, že v takové společnosti pracovat nechci.

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 37.48.17.–
Kit+15
Guru
3. 11. 2017   #26
-
0
-

#24 Tomáš
Jedna podobná firma mě nedávno pobavila, když se mě snažila přetáhnout s nabídkou 190 Kč/h. Pak se diví, že nemají lidi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:f535:...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý