Photodiode array – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Photodiode array – Číslicová technika – Fórum – Programujte.comPhotodiode array – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com

 

Puffy
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
13. 9. 2014   #1
-
0
-

Dobrý den,

hledám tady pomoc jestli by mě někdo mohl poradit s technologií kterou hledám. 

Hledám "technologii" o rozměrech min. 6x6cm (rozměry nejsou tak podstatné) na která by reagovala na světlo. Tedy pokud bych zastínil určitou část té plochy tak abych dostal přes sběrnici data o pozici zastíněného místa. Jednalo by se o logické signály (nepotřebuji získat přesnou barvu nebo tak, jenom logický stáv zda je danné místo zastínené => log 1, a následně získat zastíněné pixely plochy.)

Nebyl by problém si sám napájet na PBC několik tranzistorů s předřadnými odpory, problém ale je v tom že potřebují získat přesnost na 1mm (ne-li možná méně), čehož nejsem schopen ani s SMD součástky.

Snažil jsem se hodně hledat, zatím jsem narazil na samé linear sensory, ale to neřeší přesně to co potřebuji.

Děkuji za případnou pomoc, či nějaké nápady.

Zatím Puffy...

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.160.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
13. 9. 2014   #2
-
0
-

to uz vypada spis na senzor z fotaku nebo webkamery...

ciste teoreticky by se dalo i vyuzit nejake led matice (jelikoz na ledkach pri dopadu vznika urcity napeti, ikdyz s pomerne znacnym vnitrnim odporem)

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.95.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Puffy
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
15. 9. 2014   #3
-
0
-

#2 KIIV
Přece jsem psal že snímání "obyřejné" photodiody, i SMD jsou nedostačující z důvodu jejich rozměrů. Potřebuji snímat na micro-metry.

Kamera nevim taky jsem přemýšlel, ale jeden z hlavních parametrů je rozměr danné věci. Takže s kamerou bych musel od předmětu mít určitou vzdálenost aby rozné pole kamery ten předmět zaměřilo. Navíc potřebuji jednom stav zda jsou určité pixely/plocha zastíněné, nepotřebuji žádný odstín barvy.

Také mě napadlo obyčejný odporový display, který by zvládl multi-touch, a to tedy i na micro-metry. Co myslíte, je to možné ? A pak to třeba po sběrnici posílat do uC?

Má někdo nějaké nápady, docela by mě to pomohlo.

Díky za rady anyway,...

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.160.–
Flowy0
Věrný člen
15. 9. 2014   #4
-
0
-

6cm^2 / 1mm^2 = 60^2 = 3600 pixelov ... pajkovat 3600 smd na dosku by dalo trochu prace a asi by to nebolo uplne prakticke ... na druhu stranu 3,6 kp ma hociaky senzor z fotaku (alebo webkamery napr) ... staci ti len trochu sa pohrat s optikou (aby si zachytaval len kolme luce) a mas celkom lacnu a funkcnu hracku

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.103.149.–
https://github.com/Flowy
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

COM Array — založil Pawl

Array — založil Martin

$a[], [], array[] — založil Rudolf

Array of array of array — založil Yuffie

Array — založil Row

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý