:-) – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

:-) – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com:-) – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

28. 1. 2007   #1
-
0
-


noooo, reknete mi co s tim...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pinkava Pavel0
Stálý člen
28. 1. 2007   #2
-
0
-

No, vzhledem k tomu že vidím jenom tenhle screenshot tak toho asi moc nevydedukuju. Ale chybu bych hledat v závislostech. Chybí patrně nějaká knihovna. Další z důvodů proč tyhle věci provádět v konzoli...bohatší výpis chyb, lépe se to pak opravuje.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
28. 1. 2007   #3
-
0
-

tak dobre.. nemohl by ste mi nekdo rict, co vse nainstalovat, abych mohl programovat v c++??? Nechapu.. vse v pohodicce fungovalo a ted mi najednou Anjjuta hlasi, ze g++ nenalezen.. No trak se ho tedy snazim nainstalovat.. K tomu musim instalovat hromadu zavislosti a hazi mi to takove chyby, jako tady v tom screenshotu.. V konzoli to pise zase nejake keci, jako ze mam nestabilni distribuci, nebo ze se to neinstaluje; dole potom "E: packpage broken" Dobre.. zkousim gcc a ne g++, ale to my zase hazi hromadu chyb, nebot to nanelezne zadne hlavicky... Waruuuum??? Nedavno jsem nainstaloval jadro 686 ale i tak vse fungovalo.. Tejden se na kompilator nesah a ted z cista jasna BUM :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pinkava Pavel0
Stálý člen
29. 1. 2007   #4
-
0
-

A co stahnout balicek z home page tve distribuce. Nebo CD a doinstalovat, popr. odstranit ten spatnej a hodit tam znova z CD ten puvodni.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
29. 1. 2007   #5
-
0
-

j odinstaloval jsem spatnej balik... noo bohuzel i s pulkou distribuce (no to se samozrejme muze stat jen me :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pinkava Pavel0
Stálý člen
29. 1. 2007   #6
-
0
-

Stane se :) Reinstallnes a mas po problemu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
30. 1. 2007   #7
-
0
-

Ale stejne by me zajimalo, jak nainstalovat baliky ktere jsou navzajem zavisle, a ani jeden nejde bez toho druheho nainstalovat?? No proste ten screenshot nahore???

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal Zima0
Super člen
30. 1. 2007   #8
-
0
-

Pokud se setkám s kříženými závistlostmi, tak to řeším instalací na řádce (ale správně nakonfigurovaný systém to zvládne i bez toho), kdy je všechny uvedu naráz (alepoň co se RPM týče).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
30. 1. 2007   #9
-
0
-

Ha to me nenapadlo.. Diky za tip - urcite zkusim az na to zase nekdy narazim ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pinkava Pavel0
Stálý člen
30. 1. 2007   #10
-
0
-

Proto nemam rad RPM baliky, nejen kvuli tomuhle, ale to je na dlouhe povidani. Ja to resim jinac, stahnu tgz balicek a zavislosti vyresim rucne. Alespon mam prehled co mam v systemu a co ne.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Tommz.0
Stálý člen
6. 2. 2007   #11
-
0
-

Naopak, ruční instalací uděláš v systému takový bordel že už nic jiného než reinstalace nepomůže ...

Pokud samozřejmě nestáhneš tarball, nevytvoříš z něj RMP a ten pak nainstaluješ.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý