NetBeans sežrání odřádkování – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

NetBeans sežrání odřádkování – Software – Fórum – Programujte.comNetBeans sežrání odřádkování – Software – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené — příspěvek s řešením.
6. 10. 2014   #1
-
0
-

Mám takový problém, přeinstaloval jsem si počítač a nainstaloval jsem si NetBeans.

Když ale ukládám nějaký soubor, NetBeans neuloží odřádkování. V NetBeans se odřádkování zobrazí, ale když si ten samý soubor zobrazím třeba v Poznámkovém bloku, tak je z toho jeden dlouhý řádek.

Nevíte, kde hledat nastavení, aby se tohle nedělo?

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.32.–
Matěj Andrle+1
Grafoman
6. 10. 2014   #2
-
0
-

#1 TondaKozak
Nemáš tam měkké entery?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.181.–
6. 10. 2014   #3
-
0
-

#2 Matěj Andrle
To slyším prvně, co to je?

Ale, takto to ukládá i staré soubory, které v tom otevřu a třeba jen trošku upravím, najednou z desítek řádků udělá jeden.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.32.–
Kit+15
Guru
6. 10. 2014   #4
-
0
-

#3 TondaKozak
Zřejmě se jako odřádkování neukládá dvojice CR LF, ale jen CR nebo LF. Zkus si pohrát s nastavením, možná tam máš unixové konce řádků místo dosovských.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
Matěj Andrle+1
Grafoman
6. 10. 2014   #5
-
0
-

#3 TondaKozak
Shift + Enter vytvoří měkký enter - tedy pouze označení, že by bylo vhodné zalomit řádek - ale řádek je to stále jeden. Kdežto Enter odřádkuje... Pokud ten editor má nastaveno používání zalamování, jedná se skutečně jen o jeden řádek! Pročež jak píše Kit - změň řádkování...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.136.181.–
7. 10. 2014   #6
-
0
-

#5 Matěj Andrle

Děkuji za odpovědi. Ale nevíte, kde bych to mohl v tom nastavení najít. Procházel jsem to několikrát, zkoušel měnit různá nastavení, ale opravit se mi to nepovedlo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.32.–
Flowy0
Věrný člen
7. 10. 2014   #7
-
0
-

otvaraj to v niecom inom, napr pspad (tam si mozes aj zmenit format ak je to nutne)

Nahlásit jako SPAM
IP: 95.103.190.–
https://github.com/Flowy
7. 10. 2014   #8
-
0
-

#7 Flowy
Řešením by to sice bylo, ale asi ne úplně ideálním. Začít používat jiné IDE by byla asi ta úplně poslední možnost.

Dosud jsem NetBeans používal spokojeně a nerad bych ho opouštěl jen proto, že ho mám špatně nastavený.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.32.–
Řešení
Kit+15
Guru
7. 10. 2014   #9
-
0
-
Vyřešeno Nejlepší odpověď
Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.242.–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
7. 10. 2014   #10
-
0
-

#9 Kit
Děkuji, pomohlo mi hlavně zjištění, jak se to jmenuje v angličtině, pak už jsem si našel, že NetBeans jako takový změnit nastavení řádkování neumožňuje, že je na to potřeba nějaký plugin.

Zjistil jsem také příčinu svého problému. Aktualizoval jsem si soubory z linuxového serveru, který používá \n a ne \r\n jako Windows. Navíc NetBeans si pamatuje, jaký soubor se v něm otevíral naposledy a proto i v nově vytvořených souborech používal jen \r.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.32.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Odřádkování bloku MSVS — založil Kenvelo

NetBeans — založil Tomáš

Netbeans 6 a C++ — založil K.

NetBeans 8.0.2 — založil remmidemmi

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý