Cizí člověk napojen přes mou IP adresu – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Cizí člověk napojen přes mou IP adresu – Sítě – Fórum – Programujte.comCizí člověk napojen přes mou IP adresu – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

Petr Hartl0
Grafoman
28. 1. 2007   #1
-
0
-

Už asi dva tejdny mi pc píše že v síti již existuje stejný název.myslel sem si že to je chybou bluetooth adaptéru kterej sem v tej době zapojil.když mi ale dost rychlym způsobem začili přibejvat stažená data,až mi to přetáhlo fup bylo mi to divný a uvědomil sem si co se děje.jak můžu zabránit aby se ten člověk co používá mou ip adresu už pres ni nemoh připojit?jinak jsem ve WiFi síti.a poskytovateli sem už napsal...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
DeaLer+2
Hero
28. 1. 2007   #2
-
0
-

Změň si MAC adresu a požádej a novou IP adresu. Jiný řešení neznám.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Petr Hartl0
Grafoman
28. 1. 2007   #3
-
0
-

O IP požádám! tu MAC si změnim.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Petr Hartl0
Grafoman
30. 1. 2007   #4
-
0
-

tak problém je snad vyřešen!napsal sem poskytovately jestli by mi moh dát new ip adresu,to díky bohu udělal,tu starou zablokuje.ale ještě se chci zeptat,je možný že když zadam new ip adresu že mi pořád zůstane počet stažených dat?program pro ukazování tichto čísel co je od tý firmy mi pořád ukazuje stažený 54gb-i po zadani ty novy ip.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Marek0
Návštěvník
30. 1. 2007   #5
-
0
-

To Tokan: To se musíš zeptat jich...bych řekl že to nevynulovali ale jen ti přidělili na konto novou IP,toť vše...tady to nevyřešíme

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Optimismus je způsoben nedostatkem informací
Petr Hartl0
Grafoman
31. 1. 2007   #6
-
0
-

ano!přidělili mi pouze new ip adresu a napsaly že do 21:00 se vynuluje fup...problém vyřešen

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
6. 2. 2007   #7
-
0
-

DeaLer píše:#
# Změň si MAC adresu a požádej a novou IP adresu. Jiný řešení neznám.


Wow!! To jde???

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Bednařík0
Super člen
24. 5. 2007   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Tax0
Super člen
28. 5. 2007   #9
-
0
-

Architekt píše:#
# To Zelenáč: Jasně že jde :-) Je na to např. prográmek Smac (http://www.klcconsulting.net/smac/).



ROFL :D Tento počítač (RC) -> Valstnosti -> Hardware -> Spravce zařízení -> Síťové adaptéry
vzbereš příslušnou síťovku v jejich vlastnostech to je yáložka upřesnit a tam to bývá pod růyným názvem obvykle network interfase nebo tak nějak. Je tam volba buď výrobcem zadaná (implicitně) nebo ji tam můžeš napsat ručně.

Tohle je postup pro wokna na jiných OS se to liší akorát postupem. Není k tomu ale zapotřebí žádného programu.

2 Tokan: nemyslím si že toto je řešení, spíš bys měl přijít jakým způsobem se na tebe dostal. Říkáš že používáš WiFi, jestli máš někde díru v zabezpečení, může toto být jenom otázkou času než to zkusí znova.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
8. 6. 2007   #10
-
0
-

Vždy jsem si myslel, že základní požadavek pro MAC adresu je, aby byla JEDINEČNÁ !? Pokud si ji ale každý může libovolně změnit...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tax0
Super člen
1. 7. 2007   #11
-
0
-

To Zelenáč: Yop přesně tak, dá se to využít, tedy spíše zneužít pro odposlechy atd.....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
4. 7. 2007   #12
-
0
-

Pokud vim WiFi zarizeni pokud k nim mas pristup jdou nastavit tak, aby do site pustili jen urcitou MAC adresu nebo zabezpecit heslem a to musi pak zadat pri prvnim vyhledani signalu.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tax0
Super člen
5. 7. 2007   #13
-
0
-

jj je několik takových docela jednoduchých způsobů jak svojí wifi síť ochánit.

->Změnit rozsah přidělovaných IP adres. Tz defautlně bývá 192.168.1.1 a maska 255.255.255.0, buďto dát třeba 201.123.123.241 (adresa routeru) a ještě to kdyžtak podsíťovat maskou 255.255.255.240 (pokud nemáte v úmyslu připojit více jak 13 PC, při tomto nastavení budou počítače dostávat adresy v rozsahu 201.123.123.242 - 201.123.123.254)
--- Jednoduše nenechávat defaultní IP adresu protože první co někdo zkusí je 192.168.1.1 a je u vás na routeru

->Změnit heslo !!!!!!! Docela jsem se divil, že spousta lidí má na routerech továrně nastavené hesla. To je jako pořídit si titanové bezpečnostní dveře s 20 zámky, otiskem prstu, sítnicovým skenem a nechat je pernamentně otevřené :D

->Zakázat MAC dresy. Tz. zakázat všechy kromě vašich počítačů.

->Použít šifrvání, WEP umí už dneska snad každá síťová karta, je sice pravda že 128 i 64 bitový WEP klíč už byl prolomen, ale pořád lepší než nic. Nejlépe by bylo použít WPA šifrvání.

->Změnit kanál, tím nejen že můžete zlepšít svůj příjem (samozřejmě i zhoršit pokud zvolíte špatně) ale zároveň konečně umlčet souseda který si stěžuje že mu rušíte příjem. Proto je dobré proskenovat okolí (třeba pomocí prográmku NetStrumbler) a pak změit kanál.

-> Snížit sílu vysílání. Tady je potřeba to odzkoušet, ale pokud máte router na střeše a signál je jenom pod jedním stropem je docela blbost to hulit naplno, nejen že se pak může někdo připojit z větší vzdálenosti ale zároveň tím zbytečně rušíte zařízení ve svém okolí. Asi těžko se na váš router bude hackovat někdo aby přitom musel stát pod vašim oknem. ;)

Neříkám že i do tohoto se nedá nabourat, ale rozhodně by to toho člověka stálo už opravdu hodně úsilí ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Carpe diem. (Horatius)
Jak se liší Windows a Tamagoči? Windows chcípnou, i když se o ně staráte.
Viete ako spoznáte závislosť na internete? Keď narazíte autom do zvodidiel, a prvé čo hľadáte je back.Vsetci mi hovoria, ze meno kocura sa ako heslo pre roota nehodi. :-( Ale ked ja som si tak privykol na mojho qzb!7kw_2et !
Mirek
~ Anonymní uživatel
62 příspěvků
19. 9. 2007   #14
-
0
-

Jo, SMAC pro zmenu MAC adresy znam, ale nesehnal jsem key pro registraci. Nemate ho nekdo? Nebo, kde by se dalo sehnat? Mam pocit, ze jsem prolezl cely net a nic.
Dik

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý