AtMega162 – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

AtMega162 – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comAtMega162 – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

MadJack0
Duch
28. 1. 2007   #1
-
0
-

Dobrý den. Zdravím všechny.
Mám problém s naprogramováním AtMegy162 přes ISP rozhraní. Používám jednoduchý programátor pouze se čtyřmi odpory na programovacích pinech paralelního portu a při spojení s PC mi PonyProg AtMegu nenajde. Když dám otestovat připojení napíše, že je vše OK, ale nemůže načíst paměť, zapsat ji a ani nezjistí nastavení fusebitů.
Při zapojeném obvodu jsem na pinech ISP konektoru (MOSI, MISO, SCK) naměřil proti zemi 1,5 V a na pinu RESETU je 5V. Těch 1,5V se mi zdá dost divný. Jinak je AtMega dobře zapájená a bez studených spojů nebo můstků. Je možné, že mám vadný kus, nebo, že je "odbouchnutá" ? Za každou radu budu vděčný. Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
28. 1. 2007   #2
-
0
-

A zkusil si to s jinou megou? (treba 16) Jestli ti to nepude ani s tim, musis si povolit ovladace ve spravci zarizeni

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
MadJack0
Duch
28. 1. 2007   #3
-
0
-

Ta moje Atmega162 je SMD a není v patici. Než to vyměním chci mít jistotu, že nedělám něco špatně po stránce softwaru. Ovladače portů mám ve správci nastaveny na start počítače. Opravdu nevím, čím by to mohlo být. Asi ho budu muset vypájet a zkusit nový ;-(

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
MadJack0
Duch
28. 1. 2007   #4
-
0
-

Těch 1,5V na programovacích pinech ISP konektoru je normální ?
Vždyť to není žádná hodnota pro log. 0 nebo 1....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
28. 1. 2007   #5
-
0
-

To neni normalni...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
MadJack0
Duch
29. 1. 2007   #6
-
0
-

Takže mi asi opravdu nic jiného nezbude než to vypájet :-( Opravdu nevím co dělám špatně.....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Karas
~ Redaktor
0
Věrný člen
29. 1. 2007   #7
-
0
-

Zkusil bych jiny procesor napriklad na batlpoli abys vyloucil to ze ti nejde programator....

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý