Hledám lidi, co baví programovat :) – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hledám lidi, co baví programovat :) – Java – Fórum – Programujte.comHledám lidi, co baví programovat :) – Java – Fórum – Programujte.com

 

ingiraxo+15
Grafoman
26. 10. 2014   #1
-
0
-

Ahoj,

sháním někoho, kdo by se chtěl podílet na aplikaci v javě, která bude zaměřená na sítovou komunikaci (nette) a práce s DB (mongoDB).

Jedná se čistě o vývoj z vlastní iniciativy a ochotě učit se něčemu novému. Takže žádný peníze nečekejte, jen dobrý počit z vývoje, týmové práce, získaných zkušeností případně podpory uživatelů (pokud by app za něco stála).

Takže požadavky, protože práce s někým kdo není schopen napsat ani čárku kódu mě deprimuje :)

- aspoň střední (spíše dobrá) znalost Javy7+ a výborná znalost OOP
- aspoň základní informace o nette a mongoDB
- být schopen komunikovat a podílet se na získaných znalostech (chat/skype/,...)
- mít čas aspoň po večerech
- věk 20+ (zde hádám, že už máš něco za sebou - projekty, app, zkušenosti...)

Takže pokud někdo má zájem, tak se ozvěte tady nebo přes email, kde bych řekl více nebo se můžem rovnou nějak dohodnout ;-)
Ideální počet by byl 2-4 lidi včetně mě.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Kit+15
Guru
26. 10. 2014   #2
-
0
-

#1 ingiraxo
Založ projekt na bitbucket.org, nastav licenci na Open Source a hoď sem link.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ingiraxo+15
Grafoman
26. 10. 2014   #3
-
0
-

#2 Kit
Já zatím nemám žádný projekt založen. Mám sice myšlenku, ale spíš jsem doufal, že se potom dohodnem na nečem společne (podle počtu lidí) a začne se.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
ingiraxo+15
Grafoman
28. 10. 2014   #4
-
0
-

Fakt teda nikdo? Tolik lidí tady radí/potřebuje pomoc, ale přitom to koukám nikoho nebaví nebo nemá čas :)

@Kit: u tebe nevim jestli ses chtěl jen podívat na projekt a podle toho se rozhodnou nebo hned něco začít dělat. V každém případě projekt zatím není, chtěl jsem ho vytvořit až po dohodě. Ale nejspíše by šlo o něco ve stylu IRC (vlastní protokol - login, zprávy, stavy, případně nějaký real-time operace). Šlo o to se víc seznámit a naučit se netty.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Kit+15
Guru
28. 10. 2014   #5
-
0
-

#4 ingiraxo
Nechci se moc uvazovat, sám toho mám docela dost. Javu sice znám, ale nemám ji příliš v oblibě. OOP znám, to sis už mohl všimnout. Nevím, co mám chápat pod pojmem "nette", vím jen o Nette frameworku pro PHP. Databázi MongoDB mám nainstalovanou, ale k ničemu ji nepoužívám, protože mám ještě dalších 10 databází, které se pro konkrétní záležitost obvykle hodí lépe. Pokud máš jen jeden server, MongoDB nepotřebuješ.

Chat ani Skype nepoužívám, nemám tyto nástroje vůbec rád.

Spíš jsem si myslel, že založený projekt by mohl potenciálního zájemce přitáhnout mnohem víc než jeden odstavec v diskuzním fóru. Pokud chceš vést spolupráci, musíš vytvořit nějaké work-flow, jinak skončíš dřív, než začneš. Bitbucket a Git jsou k tomu dobrý základ.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ingiraxo+15
Grafoman
28. 10. 2014   #6
-
0
-

#5 Kit
já javu taky nemám příliš v oblibě, ale dělám s ní v práci, takže nechci mít guláš s API (už se mi to občas stává mezi .net a javou). Hlavně java je dneska všude kam se podiváš. Krom toho já taky nemám moc času, ale po večerech by se čas našel.

Jinak psal jsem netty ne nette, je to tcp/udp knihovna, kterou používá třeba minecraft a plno dalších aplikací/her. :) http://netty.io/

To s tím mongoDB jsem přehodnotil, strasně mě tam vytáčí obsence relací, takže bych změnil mongo na mysql s innoDB.

S tím projektem v reposu máš sice pravdu, ale i tak.. pravděpodobnost je tak malá, jako když to napíšu sem. Hlavně když to není žádnej super projekt na který čeká půlka světa...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Kit+15
Guru
28. 10. 2014   #7
-
0
-

#6 ingiraxo
Java není všude. Na webech stále kraluje PHP. I když se na něj mnoho programátorů dívá skrz prsty, je to velmi kvalitní objektový nástroj, který v mnoha ohledech převyšuje Javu. Je však jasné, že na Minecraft se nehodí.

Relace jsou i v MongoDB, ale asi máš na mysli relace mezi tabulkami. InnoDB nebo PosgreSQL toho nabízí mnohem víc než jen relace.

Bitbucket a Git používám i pro své čistě soukromé projekty, které si chci jen někde zálohovat nebo přenést na jiné PC. Je dobré si na tyto nástroje zvyknout a používat je systematicky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:221:5...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
niko0
Duch
29. 10. 2014   #8
-
0
-

#1 ingiraxo
ahoj,

mozes sa mi pls ozvat na mail nikolas@behater.com ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.232.–
Dano
~ Anonymní uživatel
101 příspěvků
3. 11. 2014   #9
-
0
-

Fascinuje ma schopnost ludi po nociach kodit appku v jazyku, ktory nemusia ja Javu mozem a myslim si, ze v sucastnosti ked je trend odstrihnut FE od BE sa bude pouzivat este viacej na to co vie najlepsie. Priklad app BE (Java + DB + RESTfull) a FE (angularJS, knockoutJS). Mne osobne sa paci databaza typu H2.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.185.–
ingiraxo+15
Grafoman
3. 11. 2014   #10
-
0
-

#9 Dano
já mám nejradší starou dobrou mysql :) Vždy všechno bylo bez problémů a zvládala to, co jsem potřeboval. Ta MongoDB byl trochu úlet, protože jsem plánoval ukládat všechno a vůbec používat všude json, tak jsem si říkal, že mongoDB bude jasná volba, ale potom jsem narazil trochu na relace a strasně mi tam chyběli cizí klíče, takže jsem se opět vrátil s k mysql.

To víš, 8h kódění mi je někdy málo :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Moje aplikace: http://ophite.cz
Tutoriály na: C#
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 10 hostů

Podobná vlákna

Hledám LIDI ! — založil kokoss

Hledám lidi do týmu — založil Mas3r

Hledam lidi do tymu — založil Jakub Sůva

Hledam 3 lidi - RYCHLE — založil Jakub Sůva

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý