Poškodené časti HDD – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Poškodené časti HDD – Hardware – Fórum – Programujte.comPoškodené časti HDD – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

lukas.balaz0
Super člen
30. 10. 2014   #1
-
0
-

Caute

Po malom páde mám niektoré časti HDD strašne pomalé. Spustil som na to Error scan (cez HD Tune), a ešte sa neskončil, ale vyzerá to, že damaged častí bude určite pod 10 percent, možno až pod 5. Tito časti sú stále použiteľné (čítanie aj písanie), ale je to veľmi pomalé. Dá sa nejako urobiť, aby sa celý disk poprehadzoval a tieto pokazené časti sa preskočili ?? (najprv mi napadlo, že by to mohla urobiť defragmentácia, ale to len optimalizuje a mne píše, že mám všeko optimalizované. Čo ja chcem, je len že zobere každý súbor a znova ho vloží, pričom pri vkladaní sa asi automatický preskakujú damaged časti). Mám windows 8.

Dakujem

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.242.41.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
30. 10. 2014   #2
-
0
-

#1 lukas.balaz
Určitě co nejdřív zazálohovat a vyměnit HDD, většinou se stav disku poměrně rychle zhoršuje a jen riskuješ ztrátu dat. Před zálohou doporučuji ho pouštět naprosto minimálně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.183.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
lukas.balaz0
Super člen
31. 10. 2014   #3
-
0
-

Toto je výsledok HD Tune

Připojen obrázek.


Docela ma to prekvapilo. Takže pokazených mám len 0.4 percenta, ale počítač je stále veľmi pomalý. Na tých miestach teda bude asi nejaká dôležitá často používaná časť windowsu.

Naozaj nejde nejako winu povedať, aby sa preusporiadal a tie časti nepoužíval ?

Ak celú partíciu s windowsom naformátujem a win znovu nainštalujem, preskočí tie miesta ?

Nejde nejako bez straty dát všetko na partícii posunúť dopredu o 70-80 GB a ten začiatok nepoužívať ?? Ale ak by stačilo reinstall winu tak by som to nerobil, 80 GB z 1000 je dosť veľa aby som nebol lenivý nainštalovať všetky programy ešte raz.

EDIT:
Zabudol som pridať ako mám disk rozdelený:

Připojen obrázek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.242.41.–
lukas.balaz0
Super člen
31. 10. 2014   #4
-
0
-

No prosím, fakt to súrne potrebujem.

Hlavne ma zaujíma, či pomôže reinstall windowsu. Ak by som vedel že áno, hneď by som išiel reinstallovať. Neviete mi poradiť naozaj ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.242.41.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
31. 10. 2014   #5
-
0
-

#4 lukas.balaz
Viz můj první příspěvek, zazálohovat disk a koupit nový. Jakmile se začne disk kazit, tak v 90 % případů to jde rychle do kytek. Zvlášť mechanické poškození je hodně špatně řešitelné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.226.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
lukas.balaz0
Super člen
31. 10. 2014   #6
-
0
-

#5 z_moravec
Ale šak je pokazený len v nazaj malej miere ... si si istý že je treba kupovať nový disk ? Akože nie je to drahé, ale ani lacné na to, aby som aspoň niečo neskúsil. Tak teda sa pýtam či má zmysel preinštalovať windows, či to dokáže preskočiť tie zlé časti ??

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.242.41.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

HDD — založil Decide

Nerozpozná HDD — založil germaniac

Zmena ID HDD — založil ada.acs

Problem s HDD — založil hd

2 HDD - problem — založil JMM

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý