Android uložení/načtení arraylistu do/z XML souboru – Java – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Android uložení/načtení arraylistu do/z XML souboru – Java – Fórum – Programujte.comAndroid uložení/načtení arraylistu do/z XML souboru – Java – Fórum – Programujte.com

 

ats0
Newbie
2. 12. 2014   #1
-
0
-

Ahojte,

jsem začátečník a chtěl bych se zeptat, jestli nevíte o nějakém hodně jednoduchém návodu, jak uložit arraylist do XML souboru a zase z XML načíst do arraylistu. Ten arraylist se bude postupně editovat a přidávat další data, pak bude potřeba jej zase uložit. Výsledný XML soubor by měl vypadat například takhle podobně:

<people>
   <person>
      <FirstName>Jared</FirstName>
      <LastName>Barneck</LastName>
   </person>
   <person>
      <FirstName>Mike</FirstName>
      <LastName>Michaels</LastName>
   </person>
</people>

Zkoušel jsem něco pohledat na netu, ale popravdě jsem z toho jelen. Spíš mě jde i o načtení dat z XML souboru do arraylistu, to je trochu větší problém.

Předem dík, za případné nasměrování.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.92.52.–
Kit+15
Guru
2. 12. 2014   #2
-
0
-

#1 ats
Hledej slova "java xml marshaller".

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:83a0:37a6:2593:...–
Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
ats0
Newbie
3. 12. 2014   #3
-
0
-

Dík, podívám se na to. I když popravdě jsem přemýšlel o něčem podobném tomuhle: http://stackoverflow.com/questions/14456644/android-data-store-in-xml-files

A nevím, co dělá tohle:  

DOMSource source = new DOMSource(doc);                                        

        TransformerFactory transformerFactory = TransformerFactory.newInstance();      
        Transformer transformer = transformerFactory.newTransformer();                 
        transformer.setOutputProperty(OutputKeys.INDENT, "yes");
        transformer.setOutputProperty("{http://xml.apache.org/xslt}indent-amount", "2");
        StreamResult result = new StreamResult(xmlFilePath);                          
        transformer.transform(source, result); 


A právě jak to potom udělat, aby se mi XML načetlo zpátky do arraylistu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.92.52.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý