školení JAVA – Inzerce – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

školení JAVA – Inzerce – Fórum – Programujte.comškolení JAVA – Inzerce – Fórum – Programujte.com

 

Vaseck0
Duch
14. 1. 2015   #1
-
0
-

Dobrý den,

chtěl jsme se optat jaký máte názor na školení od IT firem? Já jsem si koupil knížku Mistrovství Java, byla celkem drahá. Jenom se obávám jestli mě to učení nejde moc pomalu a občas se dost zaseknu u nějakých příkladech s proměnnými... Tak jsme trošku bezradný.

Jako alternativa mě napadla jít na školení Javy v Brně (bydlím tu).

Máte někdo zkušenosti se školením? Pomohlo vám to? Mám za sebou nějaká školení z oblasti marketingu a byla vždy poměrné dost obecná.

Jde mě o to, abych se to učil s nějakým efektivním časovým fondem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.2.–
Martin Knotek
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
27. 1. 2015   #2
-
0
-

#1 Vaseck
Nejlepší školení je praxe. Zkusit si sám něco naprogramovat. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.142.125.–
Artem
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
20. 2. 2015   #3
-
0
-

Problem je asi v tom, ze se Javu (nebo jakykoliv jiny uzitecny prog. jazyk) se proste rychle nenaucis. Pokud mas plan typu "Naucim se za pulroku co nejvic a pak sup delat nejakou aspon juniorskou pozici v sw vyvoji" (presne takovou jsem mel ja) tak na to asi zapomen. Sam jsem velmi rychle zjistil, ze predevsim se z toho musi stat konicek, a musis nad tim stravit KVANTA casu. Nekdy jde uceni hladce, nekdy (vetsinou) se zaseknes u nejakeho praktickeho prikladu na hodne dlouhou dobu. Cizi jazyk se taky rozumne nenaucis za pul roku a Java je mnohem, mnohem tezsi, a jak zminil kolega nade mnou, teorie sama o sobe je hodne k prdu. Z vlastni zkusenosti mohu rict ze na hodinu studia pripada tak 5 i vic hodin praxe. Kdyby se programovani dalo naucit stejne "snadno" jako treba cizi jazyk, nenabizeli by zamestnavatele 40 az 60 koliku nastupak. 

Nahlásit jako SPAM
IP: 2a00:1028:8b41:76de:884:d...–
ondrej39+1
Věrný člen
20. 2. 2015   #4
-
0
-

#1 Vaseck
Bohužel jinak než pomalu to ze začátku nejde, Vašku. Programování není o tom naučit se slovíčka (syntaxi daného programovacího jazyka), ale především o tom, naučit se přemýšlet způsobem, který ti dovolí počítač ovládat (ano -> pak toto, ne -> něco jiného). Pokud s programováním úplně začínáš, pak samozřejmě tyto základy nemáš a musíš si jimi projít, jako úplně každý, kdo začínal.

Je pravda, že praxe ti dá mnohem víc, než nějaké vzdělávací kurzy, na druhou stranu ve vzdělávadích kurzech si můžeš projít těmi základy, které jsou naprosto nezbytné, na nichž nadále můžeš stavět.

Ale hlavně, jak zmínil Artem, pokud pro tebe bude programování činnost, jíž budeš trávit svůj volný čas, psát kód a pokládat si otázky "Ale proč to funguje zrovna takhle? A nešlo by to jinak, lépe?" namísto konstatování "Jede mi to, tak je to dobrý," tak máš velkou pravděpodobnost se někam posunout.

Osobně jsem zastáncem názoru, že na úplný začátek je dobré mít někoho k sobě, kdo tě těmi začátky prostě protáhne, ale naučit se dobře programovat se musíš nakonec stejně sám. Pokud tě programování bavit nebude, dobrého programátora z tebe neudělá ani ten nejzkušenější programátor na světě.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.39.172.–
Inject all the dependencies!
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý